Co, gdzie, kiedy w Braniewie i powiecie

2022-05-13 15:34:55(ost. akt: 2022-05-13 15:40:52)
Koncert charytatywny w Braniewie już w niedzielę 15 maja

Koncert charytatywny w Braniewie już w niedzielę 15 maja

Autor zdjęcia: BCK

Poniżej przegląd najciekawszych wydarzeń, które już w najbliższym czasie odbędą się w Braniewie i powiecie braniewskim.
CO: Koncert charytatywny "Braniewo dla Ukrainy"
GDZIE: Plac ks. prał. Tadeusza Brandysa
KIEDY: 15 maja o 11:00

Na scenie zaprezentują się: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, uczestnik programu The Voice Kids Aleksander Ryś, sekcja wokalna Braniewskiego Centrum Kultury, Grupa 60+, Warmia Braniewo i Tęcza Warmii. Dodatkowo podczas imprezy odbędzie się kiermasz charytatywny, a pozostałe atrakcje, jakie przewidziano to malowanie twarzy, warsztaty rękodzieła, słodka kawiarenka i strefa zabaw dla dzieci. Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz ofiar wojny w Ukrainie.

CO: Nowości na dużym ekranie
GDZIE: Kino Baszta
KIEDY: do 22 maja

Do 15 maja w Kinie Baszta oglądać można: "Sonic 2: Szybki jak błyskawica" i "Wiking", a o 19 do 22 maja kino zaprasza na "Igrzyska zwierzaków", "F_cking Bornholm" i "Nieznośny ciężar wielkiego talentu".

CO: Spotkanie z Sylwią Kubik
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
Kiedy: 16 maja o 17

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spotkanie autorskie z Sylwią Kubik, które odbędzie się w poniedziałek 16 maja o godz. 17:00 w czytelni dla dorosłych (I piętro). Sylwia Kubik mieszka na Powiślu. Zakochana w miejscowych zabytkach i krajobrazach. Uwielbia literaturę, historię, las i gotowanie. Autorka serii powiślańskiej i serii żuławskiej.
Fot. MBP


CO: Wernisaż wystawy Andrzej Zieliński „RÉSUMÉ”
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 20 maja o 17

Galeria w Podziemiach BCK zaprasza na wernisaż wystawy podsumowującej 40 lat pracy twórczej Andrzeja Zielińskiego. Artysta jest doskonale znany mieszkańcom Braniewa oraz okolic, ale również miłośnikom sztuki na całym świecie. Jest człowiekiem z niesamowicie artystyczną duszą, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Fot. BCK


CO: Konkurs fotograficzny "Piękno Ziemi Braniewskiej"
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: Prace do 4 czerwca

Czas na kolejną — XIII już edycję konkursu "Piękno Ziemi Braniewskiej". Do udziału zapraszamy wszystkich miłośników fotografii. Celem zabawy jest zachęcenie mieszkańców (i nie tylko) do poznania uroków Braniewa i okolic, zwrócenie uwagi na piękno i walory przyrody oraz architektury i nagrodzenie tych autorów, których cechuje umiejętność uchwycenia tego piękna na fotografii. Wszelkie informacje i regulamin konkursu znaleźć można na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie.

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie

CO: Antoni Syrek-Dąbrowski "Życie"
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 4 czerwca o 18

„Życie” to mój czwarty pełny program stand-upowy. Szczerze, nie wiem, czy umiem w to „życie". Nadal wiele nie rozumiem, dużo rzeczy mnie wnerwia, ale generalnie staram się udawać, że wiem, o co chodzi – przekazuje Antoni Syrek-Dąbrowski. Na scenie również Łukasz Kowalski z programem "I tak się powoli żyje".

CO: Peregrinus Warmiensis
GDZIE: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
KIEDY: do grudnia

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zaprasza na nową wystawę czasową „Peregrinus Warmiensis. Sanktuaria, cudowne wizerunki i pielgrzymki na Warmii", która będzie się mieścić w Gmachu Głównym Muzeum (Dawnym Pałacu Biskupim na Wzgórzu Katedralnym). Ekspozycja ma na celu przypomnienie niezwykłego fenomenu, jakim były warmińskie łosiery, ukazując je w odniesieniu do powszechnej idei pielgrzymowania i przynależnym jej rytom etiologicznym, rytuałom i gestom. Prezentowane będą dzieła sztuki wypożyczone z dziewiętnastu kościołów, pięciu muzeów i zbiorów prywatnych, które w większości nie były wcześniej eksponowane na innych wystawach. Wystawa będzie dostępna dla widzów do końca grudnia tego roku.

Fot. materiały organizatora

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5