Nocny pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Piotrowiec [ZDJĘCIA]

2022-05-12 08:57:04(ost. akt: 2022-05-12 09:06:23)
Do pożaru doszło w środę 11 maja około godziny 22:30

Do pożaru doszło w środę 11 maja około godziny 22:30

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W środę 11 maja około 22:30 służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Piotrowiec w gminie Pieniężno. Strażaków czekało trudne zadanie i kilka godzin pracy.
W chwili dojazdu na miejsce pożaru pierwszym pojazdów straży pożarnej ogniem objęty był cały dach budynku mieszkalnego (pustostanu) oraz wnętrze.

Pożar widoczny był z odległości kilku kilometrów. Na miejsce działań gaśniczych skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz strażaków ochotników z jednostek OSP: Lelkowo, Wyszkowo, Pieniężno, Lipowina i Żelazna Góra.

Łącznie na miejsce pożaru przybyło 8 pojazdów pożarniczych oraz dodatkowo patrol policji.

Z pobliskiego cieku wodnego strażacy pobierali wodę do celów gaśniczych. Kilka godzin zajęły działania strażaków na miejscu pożaru. Oprócz ugaszenia ognia strażacy sprawdzili pogorzelisko i rozpoczęli żmudne prace związane z dotarciem do ukrytych zarzewi ognia.

Zawalona konstrukcja dachu budynku, zniszczone i tlące się wnętrze obiektu wymagało od strażaków cierpliwości w likwidacji ognisk pożaru. Teren akcji został oświetlony, a nocna burza dodatkowo utrudniała prowadzone działania gaśnicze. Po kilku godzinach nocne działania gaśnicze zostały zakończone.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5