Braniewo: Ostatni mecz przed remontem. Stadion doczeka się metamorfozy

2022-04-21 15:11:51(ost. akt: 2022-04-21 15:23:01)

Autor zdjęcia: Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa

Piłkarze MKS Zatoka Braniewo po raz ostatni zagrali na terenie starego obiektu. — Nowoczesny, estetyczny i komfortowy — taki wkrótce będzie Stadion Miejski w Braniewie — zapowiada burmistrz Tomasz Sielicki. Dla Zatoki to wyjątkowy prezent urodzinowy.
W miniony weekend doszło do pożegnania. Zatoka Braniewo po raz ostatni wystąpiła dla własnej publiczności przed wyczekiwanym remontem. — Teraz pora na modernizację — cieszy się burmistrz. I pyta: — Czy może być leszy prezent na jubileusz 75-lecia Zatoki?

— Temat remontu stadionu wracał niczym bumerang niemal za każdym razem, gdy publikowałem materiały związane z klubem i jego infrastrukturą — informował w ubiegłym roku Tomasz Sielicki. — W ogóle mnie to nie dziwi, bo stadion prosił się o to już od bardzo dawna — od ponad 30 lat! Obecny obiekt nie spełnia podstawowych norm właściwych współczesnym obiektom sportowym. Niektórym mogło się wydawać, że degradacja tego obiektu ma moją cichą akceptację. Nic z tych rzeczy! Po cichu ciężko pracowaliśmy na to, co właśnie mam przyjemność wam przekazać, a z dobrymi informacjami czekałem na pozytywną decyzję dotyczącą środków, o które wnioskowaliśmy w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dzięki dofinansowaniu stadion zyska między innymi bieżnię i teren lekkoatletyczny. Będzie też oczywiście odpowiednio wyposażone boisko piłkarskie o trawiastej nawierzchni.

— Całe przedsięwzięcie zapewni możliwość uprawiania na terenie stadionu różnorodnych dyscyplin sportowych, m.in. lekkoatletyki, której zawodnicy odnoszą znaczące sukcesy mimo braku odpowiednich warunków do trenowania. Wkrótce nareszcie się to zmieni, a dzięki temu sukcesy, mam taką nadzieję, będą jeszcze okazalsze! — zapowiadał w 2021 burmistrz Braniewa.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Coraz trudniejsza sytuacja Zatoki

Coraz trudniejsza sytuacja Zatoki


Wreszcie plany staną się rzeczywistością. Zatoka Braniewo w miniony weekend po raz ostatni zagrała na starym stadionie.

Długo wyczekiwany remont obejmie budowę boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy naturalnej, wyposażenie sportowe i zagospodarowanie terenu, budowę boiska wielofunkcyjnego, budowę areny lekkoatletycznej (w tym: bieżni okrężnej 4-torowej o długości 400 m, bieżni prostej 6-torowej do biegu na 100 i 110 m, skoczni do skoku o tyczce, dwukierunkowej skoczni do skoku w dal i trójskoku, dwuścieżkowej z zeskoczniami na obu końcach rozbiegu, rzutni do pchnięcia kulą, do rzutu dyskiem i młotem oraz oszczepem.

Wartość inwestycji to ok. 9,6 mln zł. Środki zewnętrzne: 7,5 mln zł (5 mln z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, 2,5 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska - program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej EDYCJA 2021).

Wykonawca na realizację inwestycji ma 16 miesięcy.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5