Nadal niebezpiecznie. Intensywne działania strażaków [ZDJĘCIA]

2022-01-21 15:09:12(ost. akt: 2022-01-21 15:19:32)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

Koniec tygodnia i piątek 21 stycznia okazał się dniem wzmożonych działań strażaków, którzy interweniowali nie tylko przy zdarzeniach drogowych, ale i podczas pożaru jednego z marketów w Braniewie.
W piątek 21 stycznia strażacy intensywnie pracowali przy usuwaniu zdarzeń drogowych. Zderzenie pojazdu dostawczego oraz autobusu skutecznie ograniczyło ruch na drodze krajowej nr 54. Jedna osoba została ranna. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z PSP, WSP oraz OSP Braniewo.

W godzinach porannych strażacy zabezpieczyli obiekty workami z piaskiem we Fromborku — wyjście wód zalewu z kanału portowego. Obiekty zostały zabezpieczone przez strażaków ochotników z Fromborka.

Kilkanaście minut później na drodze wojewódzkiej nr 504 w pobliżu miejscowości Narusa w gm. Frombork strażacy pomagali przy zdarzeniu z udziałem busa relacji Braniewo-Elbląg. Nikt z podróżujący nie odniósł obrażeń.

Na czas wydobywania pojazdu pasażerowie zostali umieszczeni w samochodzie strażackim z uwagi na temperaturę oraz silny wiatr.

O godzinie 10.30 strażacy gasili obiekt handlowy w Braniewie przy ulicy Stefczyka. Szybka akcja strażaków ograniczyła skutki pożaru. Po kilkudziesięciu minutach intensywnie prowadzonych działań gaśniczych strażacy opanowali pożar. Na miejscu pożaru pracowało 9 zastępów straży pożarnej.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5