Kolejny pijany rowerzysta zapłaci surową karę

2022-01-20 13:57:36(ost. akt: 2022-01-20 14:01:40)
zdjęcie ilustracyjne – archiwum

zdjęcie ilustracyjne – archiwum

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Po raz kolejny policyjna służba przyczyniła się do podniesienia bezpieczeństwa na drogach. Tym razem funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu rowerzyście oraz nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy za nic mieli obowiązujące ograniczenia prędkości.
Zachęcamy wszystkich uczestników ruchu drogowego, nie tylko kierowców, do zapoznania się z wprowadzonymi zmianami przepisów, które zaostrzyły kary dla sprawców wykroczeń drogowych.

Codzienna służba policjantów ukierunkowana jest na zapewnienie bezpieczeństwa tym, którzy każdego dnia przemierzają trasy naszego powiatu. Adresatami stanowczych działań są nieodpowiedzialni uczestnicy ruchu, których niestety nie brakuje.

I tak, do niechlubnego grona podróżujących pod działaniem alkoholu dołączył pewien rowerzysta zatrzymany do kontroli 19 stycznia na terenie gminy Pieniężno. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że mężczyzna jechał jednośladem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Także w środę policjanci przerwali zbyt szybką jazdę pięciu kierowcom. Rekordzista pędził w terenie zabudowanym z prędkością 92 km/h. W tym przypadku kontrola zakończyła się ukaraniem mężczyzny mandatem w wysokości tysiąca złotych.

Policjanci po raz kolejny apelują o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i bezwzględny zakaz wsiadania za kierownicę po alkoholu. Nie zapominajmy, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy głównie od nas samych.

KPP Braniewo

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Adam Pluto #3088701 22 sty 2022 09:45

    Polowanie na pieniądze pod przykrywką bezpieczeństwa Dajcie spokój tym biednym pijaczkom i tak nie będą mieli z czego zapłacić Lepiej skierujcie ich na leczenie zamiast nandatu

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5