Po raz kolejny zawieźli paczki dla Polaków na Kresach

2022-01-13 15:08:32(ost. akt: 2022-01-13 15:11:02)

Autor zdjęcia: 4W-MBOT

Załadowane po brzegi busy na początku stycznia przekroczyły granicę Polski i ruszyły w drogę do naszych rodaków. Trafiły m.in. do kombatantów i domów dziecka.
Poza granicami Rzeczpospolitej żyje wielu Polaków i kolejne pokolenia kultywują polską tradycję i historię. Wychowują dzieci w duchu naszych wartości i bohaterów. Krzewią ducha patriotyzmu, szacunku, honoru i dumy z naszych korzeni. Życie Polaków na tych ziemiach nie należy do najłatwiejszych – mówi Anna Szczepańska, przewodnicząca zespołu ds. Kombatantów 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Wileńszczyzna, Białoruś, Ukraina — to tam pojechało sześć załadowanych po brzegi busów.

– To paczki dla rodzin, kombatantów, szkół, domów dziecka – dla tych, którzy krzewią polską kulturę i kochają Polskę. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i wspierali nasze działania – przekazuje Anna Szczepańska.

I dodaje: – Przedsięwzięcie nie zakończyłoby się sukcesem gdyby nie współpraca Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Stowarzyszenia Odra-Niemen oraz 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pomoc trafiła do polskich rodzin z Turmont, Kiejdan, Solecznik, Wilna, Butrymańców, Ejszyszek i wielu innych miast, gdzie mieszkają nasi rodacy.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5