Jaki dom piętrowy dobrze wpisze się w obecne potrzeby inwestora?

2021-12-20 17:44:48(ost. akt: 2021-12-20 17:46:36)   Artykuł sponsorowany
Podczas budowy wymarzonego domu zwracamy uwagę nie tylko na aspekty wizualne, ale również rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń czy energooszczędność projektu. W poszukiwaniu idealnego projektu domu piętrowego powinniśmy zastanowić się, co będzie ważne dla inwestora.
Idealny dom piętrowy wpisujący się w potrzeby inwestora – jaki będzie?
W obecnych czasach inwestorzy decydujący się na budowę domów piętrowych są o wiele bardziej świadomi, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Na samym początku należy odpowiedzieć sobie na pytanie, co wybrać: dom parterowy czy dom piętrowy? Kiedy już zostanie podjęta ostateczna decyzja w tym zakresie, rozpoczyna się poszukiwanie idealnego projektu, który będzie nie tylko przestronny, ale również energooszczędny i pozwoli na zaoszczędzenie w dłuższym okresie na ogrzewaniu czy energii elektrycznej. Powinniśmy zwrócić uwagę na takie aspekty, jak termoizolacja, możliwość zastosowania paliw alternatywnych w ogrzewaniu czy wielkość okien. Przy szukaniu idealnego domu piętrowego warto przejrzeć projekty domów piętrowych na domoweklimaty.pl.

Duet
Duet to projekt domu piętrowego, charakteryzujący się niezwykle nowoczesną bryłą, w którą wkomponowany jest duży garaż dwustanowiskowy. Całkowita powierzchnia użytkowa tego domu wynosi ponad 166 m2. Składa się na nią nie tylko cześć mieszkalna, ale również usługowa, która domyślnie zaprojektowana została z myślą o prowadzeniu gabinetu lekarskiego, pracowni czy nawet małego sklepu. Na parterze Duetu poza wspomnianym garażem i gabinetem znajdziemy również kotłownię, łazienkę, salon, jadalnię, kuchnię oraz pokój. Na piętrze tego domu projektantom udało się wygospodarować aż trzy pokoje, dwie garderoby, dwie łazienki oraz pralnię. To wszystko na 51,51 m2 – właśnie taką powierzchnię ma pierwsze piętro domu Duet. Dla inwestora ważny będzie fakt, że projekt ten zakłada zastosowanie niezwykle skutecznej izolacji termicznej zewnętrznych przegród. W samych ścianach nadziemia wynosi ona aż 25 centymetrów!

Obrazek w tresci

Mrówka
Mrówka to projekt niezwykle przestrzennego, a zarazem zgrabnego domu piętrowego. Na powierzchnię użytkową 73,56 m2 składa się jednostanowiskowy garaż, salon z jadalnią, kuchnia oraz łazienka na dolnej kondygnacji. Na górze znajdziemy trzy pokoje oraz przestronną łazienkę. Co ważne, górne pomieszczenia nie są ograniczone żadnymi skosami wynikającymi z budowy dachu, jak ma to miejsce w projektach z poddaszem użytkowym. Tutaj mamy do czynienia z pełnoprawnym piętrem z sufitami o standardowej wysokości. Projektanci założyli, że inwestorzy będą chcieli przy budowie wykorzystać dachówkę ceramiczną lub cementową.

Obrazek w tresci

Piotrek
Piotrek to niezwykle przestronny dom piętrowy, którego całkowita powierzchnia użytkowa wynosi 136,21 m2. Jego elewacja skomponowana jest z dwóch brył, które wzajemnie się przenikają i są przełamane niezwykle elegancją ścianą kamienną. Na dolnej kondygnacji tego domu znajdziemy duży, prawie 19-metrowy garaż, kotłownię, garderobę, łazienkę, pokój, salon z jadalnią oraz dużą, widną kuchnię. Na piętrze tego domu projektantom udało się zmieścić aż 3 pokoje, dużą łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze, które z powodzeniem możemy wykorzystać jako pralnię. Uwagę inwestora z całą pewnością zwróci fakt, że wszystkie pomieszczenia w tym projekcie charakteryzują się szerokim dostępem do światła naturalnego – projektanci proponują tutaj duże okna nawet w łazience (w wariancie ze szkłem mlecznym, zapewniającym maksimum prywatności). Dom Piotrek jest również energooszczędny. Zastosowano w nim doskonałe ocieplenie przegród zewnętrznych oraz rozbudowane systemy wentylacji z możliwością odzysku ciepła.

Obrazek w tresci

Riwiera
Chcesz się poczuć niczym mieszkaniec słonecznej riwiery? Z projektem tego domu możesz. Na parterze znajdziemy duży, dwustanowiskowy garaż z przestrzenią przeznaczoną na kotłownię, salon połączony z widną jadalnią, kuchnię, łazienkę, pokój oraz wiatrołap. Na piętrze projektanci znaleźli przestrzeń na aż trzy pokoje, dwie łazienki (w tym jedną w sypialni głównej) oraz dużą garderobę. Dla osób lubiących mieć w zanadrzu przestrzeń dodatkową do zagospodarowania, nad garażem wydzielono miejsce na duży, bo aż ponad 8-metrowy strych. Po odpowiednim zabezpieczeniu termicznym może być on wykorzystany jako dodatkowa sypialnia z oknami dachowymi, pokój zabaw czy przestronny gabinet. W holu na piętrze znajdziemy również wyjście na balkon. Jeśli chodzi o aspekty istotne dla inwestorów, to z całą pewnością zainteresuje ich możliwość wykorzystania wielu źródeł ciepła – od paliwa stałego, po gaz. Wszystko dzięki dużej kotłowni.

Obrazek w tresci

Sam projekt domu został wykonany w taki sposób, by spełniał nawet najbardziej restrykcyjne normy w zakresie energooszczędności.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5