Wsiadł za kółko, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie

2021-12-08 14:56:36 (ost. akt: 2021-12-08 15:05:52)

Autor zdjęcia: archiwum

Pijani kierowcy wiozą śmierć – przyznają braniewscy funkcjonariusze policji. Na szczęście udało im się zatrzymać pijanego 46-latka, zanim doszło do nieszczęśliwego wypadku.
W trakcie minionego weekendu policjanci z braniewskiej „drogówki” przeprowadzili wojewódzkie działania pn. „Alkohol i narkotyki”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy decydują się prowadzić pomimo wypitego alkoholu lub pod działaniem środków odurzających.

Celem działań funkcjonariuszy jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. W trakcie tych działań braniewska “drogówka” skontrolowała 131 kierujących, spośród których jeden w ogóle nie powinien prowadzić.

Po godz. 7:30 policjanci zatrzymali na jednej z braniewskich ulic nadjeżdżające auto osobowe, za którego kierownicą siedział 46-latelk. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna prowadził, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Policjanci wciąż przypominają – pijani kierowcy wiozą śmierć – reklamowy slogan ma swoje potwierdzanie w statystykach i należy do jednych z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych. Reaguj na nietrzeźwego kierującego – być może uratujesz w ten sposób czyjeś życie. Zadzwoń pond numer alarmowy 112 i poinformuj nas o swoich spostrzeżeniach.

KPP Braniewo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5