Dwie kolizje i trzy osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

2021-11-30 18:43:12 (ost. akt: 2021-11-30 18:53:09)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

Dwie kobiety i dziecko - cała trójka trafiła do szpitala. To wynik wypadku, do którego doszło dziś około 15. Kierująca straciła panowanie nad pojazdem na ośnieżonej drodze. Służby apelują o ostrożność.
Około godziny 15 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem auta osobowego.

Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej Pakosze-Pieniężno. Kierująca pojazdem marki Opel Zafira straciła panowanie na ośnieżonej drodze i uderzyła bokiem w przydrożne drzewo.

Auto po odbiciu zatrzymało się w rowie. Pojazdem podróżowały dwie kobiety oraz dziecko. Jeszcze przed przybyciem załogi zespołu ratownictwa medycznego, pasażerka pojazdu oraz dwuletnie dziecko zostali zabezpieczeni przez policjantów w radiowozie.


Kierująca po usunięciu przez strażaków drzwi została ewakuowana na zewnątrz i przetransportowana do zespołu ratownictwa medycznego. Wraz z pasażerką i dzieckiem trafiła do szpitala.

Kilkadziesiąt metrów wcześniej doszło do kolejnego zdarzenia-kolizji z udziałem aut osobowych. W drugim zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Na czas prowadzenia działań ruch na drodze został zablokowany. Na miejscu zdarzenia obecne były trzy załogi ratownictwa medycznego, strażacy z OSP w Pieniężnie i OSP Płoskinia, strażacy PSP w Braniewie oraz braniewscy policjanci, którzy wyjaśniali okoliczności zdarzeń.

Mundurowi zwracają się z apelem o zachowanie ostrożności z uwagi na trudne warunki atmosferyczne i opady śniegu.

PSP Braniewo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5