Będą stypendia dla uzdolnionych uczniów

2021-11-30 16:34:52 (ost. akt: 2021-11-30 16:35:26)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: źródło: Pixabay

Lokalny Program wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół podstawowych ma zachęcić najmłodszych mieszkańców do nauki i jeszcze intensywniejszego rozwoju.
Szczególnie uzdolnionych należy odpowiednio wspierać. To zasłużona nagroda za włożony wysiłek i jednocześnie motywacja do dalszego rozwoju i osiągania kolejnych sukcesów. W Braniewie w pełni rozumiemy tę zależność, dlatego wyszliśmy z inicjatywą, dzięki której najbardziej uzdolnionych uczniów braniewskich szkół podstawowych będziemy zachęcać do jeszcze intensywniejszego rozwoju – informuje burmistrz Tomasz Sielicki.

Rada Miejska już przychyliła się do pomysłu i uchwaliła regulamin przyznawania Stypendiów Burmistrza Miasta Braniewa za wybitne wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia sportowe w ramach "Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkól podstawowych położonych na terenie Gminy Miasta Braniewa".

Stypendium przyznawane będzie braniewskim uczniom szkół podstawowych za wybitne wyniki w nauce lub za wybitne osiągnięcia sportowe. Jednorazowa wysokość przyznawanego wsparcia to 1500 złotych w obu przypadkach.

Stypendium za wybitne wyniki w nauce może być przyznane uczniom, którzy są laureatami konkursów przedmiotowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim organizowanych przez kuratorium oświaty.

Jeżeli chodzi o stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe, mogą one być przyznane uczniom, którzy: zajęli od I do III miejsca w Mistrzostwach Polski organizowanych przez Szkolne Związki Sportowe lub zostali powołani do Kadry Narodowej Polskich Związków Sportowych.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5