Dzieje się w gminie Braniewo

2021-11-12 17:05:01(ost. akt: 2021-11-12 13:06:00)
W Brzeszczynach powstaje też świetlica wiejska

W Brzeszczynach powstaje też świetlica wiejska

Autor zdjęcia: Jakub Bornus

Mieszkańcy Brzeszczyn już cieszą się z nowo wybudowanej wiaty przystankowej, a wkrótce będą mogli korzystać z powstającej świetlicy wiejskiej. Podobny obiekt budowany jest jednocześnie w miejscowości Zgoda.
Pomysłodawcą projektu nowo wybudowanej wiaty przystankowej i jednocześnie jej sponsorem jest mieszkaniec wsi Wojciech Hołownia.

Inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy korzystając ze środków komunikacji zbiorowej, nie mieli jak schronić się przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi w czasie oczekiwania na autobus.

Teraz Brzeszczyny stały się dużo bardziej przyjaznym miejscem, a nowa wiata bez wątpienia podnosi komfort podróżowania.

– To nie pierwsza inwestycja, której fundatorem jest pan Wojciech, mianowicie na początku maja tego roku pojawił się pomysł mieszkańców, aby w Brzeszczynach powstała kapliczka. Po krótkim namyśle państwo Maria i Wojciech Hołownia zaakceptowali propozycję mieszkańców i współfinansowali budowę całej kapliczki. Na początku września w Brzeszczynach odbyła się uroczystość poświęcenia Kapliczki pw. św. Marii i Wojciecha, na której miałem okazję być – relacjonuje wójt gminy Braniewo Jakub Bornus.

Nowa wiata przystankowa już służy mieszkańcom Brzeszczyn
Fot. Jakub Bornus
Nowa wiata przystankowa już służy mieszkańcom Brzeszczyn


To nie wszystko. W Brzeszczynach realizowana jest właśnie kolejna bardzo ważna dla lokalnej społeczności inwestycja, która ma na celę zwiększenie bazy centrów kultury lokalnej. Nowa świetlica ma pełnić rolę naturalnego miejsca aktywności dla różnorodnych grup zainteresowań.

– Wszelkie roboty przebiegają pomyślnie, codziennie można zauważyć kolejny postęp prac, z czego bardzo się cieszę – przekazuje wójt.

W ramach zadania, na które gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 1 450 000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wybudowane zostaną wybudowane trzy świetlice wiejskie w miejscowościach Gronówko, Brzeszczyny i Zgoda.

W tej ostatniej miejscowości właśnie zakończył się kolejny etap budowy – zalane zostały ławy fundamentowe. Po tym jak wyschną, zapewnią stabilną konstrukcję budynku.

– Nowy obiekt powstaje tuż przy placu zabaw i będzie miał na celu stworzenie warunków do animowania imprez integracyjnych i kulturalnych o wysokim standardzie oraz poprawę warunków życia mieszkańców sołectwa Rusy – informuje Jakub Bornus.

Świetlice wiejskie pozwalają na organizację czasu wolnego mieszkańców i sprzyjają integracji lokalnych społeczności, służąc nie tylko dzieciom, ale także osobom dorosłym.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5