Czujny nos Rity wskazał 18 tys. sztuk papierosów [ZDJĘCIA]

2021-11-10 14:13:51 (ost. akt: 2021-11-15 10:58:48)

Autor zdjęcia: KAS

18 tys. sztuk nielegalnych papierosów wskazała Rita w pustych ciężarówkach na przejściu granicznym w Grzechotkach. Kontrabanda ukryta była w elementach konstrukcyjnych pojazdu.
W ubiegłym tygodniu podczas odprawy w ruchu towarowym na przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali do kontroli szczegółowej pustą ciężarówkę na rosyjskich numerach rejestracyjnych.


Kontrolę przeprowadzono z wykorzystaniem psa służbowego Rita. Dzięki wskazaniom czworonoga ujawniono 10 tys. sztuk papierosów w miejscu łączenia naczepy pojazdu z ciągnikiem. Na kierowcę — obywatela Federacji Rosyjskiej nałożono mandat karny w wysokości 10 tys. zł.

Dzień później podczas kontroli kolejnej rosyjskiej ciężarówki, Rita zaznaczyła deskę rozdzielczą i dach pojazdu, jako potencjalne miejsca ukrycia kontrabandy. Okazało się, że we wskazanych elementach konstrukcyjnych ukryte było 8 tys. sztuk nielegalnych papierosów.

W obu przypadkach papierosy zajęto i zdeponowano w magazynie Oddziału Celnego. W przypadku drugiego ujawnienia wszczęto postępowanie karne skarbowe.

WMOSG

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5