Concordia i Zatoka z kompletem punktów

2021-10-24 16:07:16(ost. akt: 2021-10-24 16:11:25)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

Piłkarze Zatoki Braniewo odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Pokonali Błękitnych Orneta 5:0. Z kolei Concordia Elbląg wygrała na wyjeździe z DKS Dobre Miasto 3:1.
• DKS Dobre Miasto — Concordia Elblag 1:3 (1:0)
1:0 — Bucholc (7), 1:1 — Szawara (51), 1:2 — Szmydt (73), 1:3 — Drewek (85)
DKS: Dzikowski — Gawryś (65 Kuczniew 70 Borkowski), Bartkowski, Rudzki (56 Dalecki), Tomasz, Kowalski, Francuz, Obuchowicz, Lubak (70 Czekało), Bucholc, Michałowski (86 Grzeszczyk)
CONCORDIA: Leszczyński — Piech Szawara, P. Pelc, Bukacki, Drewek, Błaszczyk (46 Łęcki), Tomczuk (70 Skierkowski), Kopka, Szmydt (90 Nestorowicz), M. Pelc (46 Wieliczko)

Po pierwszej części meczu gospodarze wygrywali zasłużenie, po tym jak Janusz Bucholc, po rzucie rożnym skierował w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki. Po przerwie ton grze nadawali goście i ich przewaga rosła z minuty na minutę, czego efektem było zdobycie trzech goli.

• Zatoka Braniewo — Błękitni Orneta 5:0 (1:0)
1:0 — Wolak (43), 2:0 — Levenko (56), 3:0 — Szpakowski (66), 4:0 — Levenko (76), 5:0 — Chomko (79)

Zatoka przed tygodniem pozbawiła punktów Błękitnych Pasym, wygrywając 4:1, a teraz ograła Błękitnych Orneta aż 5:0. Goście tylko do przerwy, prowadzili wyrównany bój. Po przerwie braniewianie zagrali jeszcze z większą determinacją, nastawili się na grę z kontry i po takich właśnie akcjach zdobyli cztery kolejne gole.