"Wrzos" obchodzi 20 urodziny!

2021-10-23 08:00:00 (ost. akt: 2021-10-22 12:35:21)

Autor zdjęcia: Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa

Promują Braniewo i powiat braniewski, upowszechniają kulturę ludową wśród mieszkańców całego województwa, swoimi występami umilają przeróżne uroczystości, a także zdobywają liczne nagrody – to wszystko już od 20 lat.
Ileż to razy przy okazji różnych wydarzeń bawiliśmy się przy akompaniamencie braniewskiego zespołu "Wrzos"? – pyta burmistrz Tomasz Sielicki. 
I spieszy z odpowiedzią: – Niezliczoną! 

Aż trudno w to uwierzyć, ale "Wrzos" obchodzi już dwudzieste urodziny. Zespół folklorystyczno-ludowy powstał bowiem w 2001 roku i od tamtej pory uczestniczył już w wielu ważnych imprezach kulturalnych organizowanych na terenie miasta i powiatu braniewskiego.

To nie wszystko. Braniewski Zespół Śpiewaczy "Wrzos" brał też udział w przeglądach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Wśród największych sukcesów tej wyjątkowej grupy muzycznej należy wymienić II i III miejsce na przeglądzie w Sztumie, II miejsce na "Senioradzie" w Tolkmicku i Braniewie, I miejsce na przeglądzie Bożonarodzeniowej Twórczości Amatorskiej w BCK w Braniewie za śpiewanie kolęd i wiersz pt. "Wrzosowa Wigilia", I miejsce i nagrodę główną burmistrza w Miłakowie na "Spotkaniu z Folklorem".

Fot. Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa

Braniewski Zespół Śpiewaczy "Wrzos" ma również na swoim koncie zagraniczne występy – gościł bowiem m.in. w Rosji i na Litwie.

Co jednak najważniejsze – "Wrzos" – wykonując utwory własne, ale również piosenki ludowe, biesiadne i religijne – upowszechnia kulturę ludową wśród mieszkańców województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Zespół swoją działalnością promuje zarówno miasto, jak i cały powiat braniewski.

Poza działalnością muzyczną zespół ma też na swoim koncie organizację spotkania integracyjnego dla starszych mieszkańców Braniewa i wystawę prac związanych z fotografią, poezją, malarstwem i rękodziełem, którą obejrzało ponad 120 osób.

– Z okazji 20-lecia zespołu w imieniu mieszkańców Braniewa, ale także własnym, złożyłem jego członkom najserdeczniejsze życzenia. Liczę na to, że wspólnie czeka nas wiele pięknych jubileuszy, spotkań i zabawy. Wszystkiego dobrego moi drodzy – przekazuje pan burmistrz.

Redakcja Gazety Braniewskiej gratuluje całemu zespołowi przepięknego jubileuszu, życząc dalszych sukcesów i niezapomnianych emocji towarzyszących podczas występów na scenie. 

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5