Która jednostka OSP najlepsza? [ZDJĘCIA]

2021-09-28 12:30:40 (ost. akt: 2021-09-28 10:32:11)

Autor zdjęcia: KP PSP w Braniewie

W minioną sobotę na stadionie miejskim przy Botanicznej w Braniewie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu braniewskiego. Które drużyny okazały się najlepsze?
25 września o 10 na stadionie rozpoczęły się sportowo-pożarnicze zmagania jednostek OSP z powiatu braniewskiego. Tegoroczne zawady zorganizowane zostały z okazji 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP "W jedności siła".

Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn męskich i dwie drużyny kobiece, a ponadto w zawodach wystartowali też najmłodsi strażacy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Braniewo.

Zawody rozpoczęła sztafeta pożarnicza z przeszkodami, następnie przyszedł czas na ćwiczenia bojowe. W trakcie imprezy nie mogło zabraknąć pysznych rozgrzewających posiłków, wśród których należy wyróżnić strażacki żurek, ugotowany w kuchni polowej.


— Warto podkreślić, że drużyny uczestniczące w zmaganiach wykazały się podejściem fair play wobec sportowych rywali. Klimat zawodów, spotkanie strażaków ochotników z terenu powiatu braniewskiego, wymiana uwag i doświadczeń, wspólny posiłek oraz sprzyjająca pogoda to elementy, które pozwoliły na bezpieczne i sprawne poprowadzenie tegorocznych zawodów OSP — przekazuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Na uczestników zawodów czekały pamiątkowe znaczki z okazji 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, medale, puchary, kubki i dyplomy.

Nie zabrakło również ciepłych słów i podziękowań, które przekazał prezes zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie druh Tomasz Sielicki i kierownictwo Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

— To naprawdę rzadka okazja, by zobaczyć rywalizujące ze sobą — oczywiście zgodnie z zasadami fair play — jednostki OSP. Na co dzień priorytetem jest współpraca — zaznacza Tomasz Sielicki.


Wyniki tegorocznych zawodów:

GRUPA "A" — męskie drużyny pożarnicze:
1. Miejsce – OSP gmina Wilczęta
2. Miejsce – OSP Wielkie Wierzno, gmina Frombork
3. Miejsce – OSP gmina Płoskinia
4. Miejsce – OSP miasto Braniewo
5. Miejsce – OSP miasto Pieniężno
6. Miejsce – OSP gmina Lelkowo
7. Miejsce – OSP gmina Braniewo

Grupa "C" — kobiece drużyny pożarnicze:
1. Miejsce – OSP miasto Braniewo
2. Miejsce – OSP gmina Wilczęta

Grupa MDP — Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy OSP Braniewo


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5