Przed nami I Rajd Trzeźwościowy im. Henryka Brzozowskiego

2021-09-21 12:37:00 (ost. akt: 2021-09-21 12:37:55)

Autor zdjęcia: pixabay

Wspólny przejazd rowerowy, ognisko, śpiewy, słodki poczęstunek i wesoła atmosfera — to wszystko za sprawą wyjątkowego rajdu, który odbędzie się już w najbliższą sobotę. 
Braniewskie Stowarzyszenie Abstynenckie zostało założone 29 styczna 1994 roku jako klub, który obecną nazwą posługuje się od marca 2007 roku.

Od początku swojego istnienia grupa działa na rzecz ozdrowienia moralnego i psychicznego oraz aktywizacji zawodowej i społecznej osób z grup szczególnego ryzyka. Stowarzyszenie skupia się również na pomocy osobom społecznie wykluczonym z terenu Braniewa i powiatu braniewskiego.

Stowarzyszenie opiekuje się nie tylko osobami uzależnionymi, ale też ich rodzinami — bezpłatnie oferuje pomoc i wsparciu w zwalczaniu nałogu i trwaniu w abstynencji, a także zapewnia porady i konsultacje w sytuacjach kryzysowych.

BSA to wspólnota oparta na przyjaźni i zaufaniu, która otwarta jest na pomoc osobom niepełnosprawnym, promocję zatrudnienia i aktywizacji bezrobotnych — zajmuje się doradztwem zawodowym i pomaga zdobyć nowe umiejętności.

Chcemy pokazać, że da się żyć bez nałogów, ale służymy też pomocą w wielu innych problematycznych kwestiach życiowych. Bardzo skupiamy się również na dobrostanie dzieci i młodzieży — pomagamy zdobyć bezpłatne wsparcie psychologa, psychiatry, prawnika czy terapeuty — przekazuje BSA.

Tym razem — i to już w sobotę 25 września — Braniewskie Stowarzyszenie Abstynenckie organizuje I Rajd Trzeźwościowy im. Henryka Brzozowskiego — byłego organizatora rajdów i kierownika klubu abstynenta w latach 90. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Rajd, po powitaniu władz, gości i uczestników o 10:00, wystartuje z bocznego parkingu Intermarché. Przejazd do Rosin potrwa około 40 minut. Na miejscu w planach ognisko z pieczeniem kiełbasek i wspólne śpiewanie. Nie zabraknie również tradycyjnej grochówki i słodkiego poczęstunku dla najmłodszych.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5