Wilczęta: Przyszła Pola do przedszkola

2021-09-18 11:34:14 (ost. akt: 2021-09-18 11:36:22)

Autor zdjęcia: nadesłane

17 września przedszkolaki z Wilcząt poznały nową koleżankę – Polę. A wszystko za sprawą policjantki, która przedstawiła maluchom przygody tej niesfornej dziewczynki. Edukacyjne spotkania realizowane są w ramach przedsięwzięcia pn. „Profilaktyka Smyka”.
Czy każdy nieznajomy jest zły? Jaki finał może mieć spotkanie z obcym? Na te i na wiele innych pytań poznały odpowiedzi przedszkolaki z Wilcząt. W piątek (17.09) do drzwi placówki zapukała policjantka, która chciała zapoznać maluchy z pewną dziewczynką – Polą. Bohaterka książeczki, stworzonej przez braniewską funkcjonariuszkę, ma za zadanie edukować najmłodszych w kwestii unikania zagrożeń.

Edukacyjną prelekcję rozpoczęto od przeczytania pierwszej z historyjek pt. „Nieproszony gość”. Dzieci mogły usłyszeć, jak poważne konsekwencje niesie ze sobą decyzja o wpuszczeniu do domu nieznajomego. Chwila roztargnienia, chęć zabawy, może ściągnąć na nas prawdziwe niebezpieczeństwo, o czym przekonała się Pola. Chwilę po przeczytaniu historyjki nadszedł czas na kolejny element spotkania. Funkcjonariuszka wręczyła dzieciom kolorowankę z książkowym „Wredkiem”, który wtargnął do domu bohaterki. Niespodzianką dla maluchów była także możliwość stania się pasażerem policyjnego radiowozu.

Więcej o Poli i „Profilaktyce Smyka” można przeczytać tutaj.

inf. nadesł.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5