Narodowy Dzień Sportu za nami [ZDJĘCIA]

2021-09-13 12:27:20 (ost. akt: 2021-09-13 11:28:47)

Autor zdjęcia: Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa

Turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej, zawody East Coast Braniewo, moc sportowych wrażeń i pozytywnej energii — a to wszystko za sprawą Narodowego Dnia Sportu 2021, który wspólnie świętowaliśmy w miniony weekend.
Ostatnia sobota była naprawdę wyjątkowa. To właśnie 11 września w godzinach 9-18 odbywały się dwa turnieje piłki nożnej — grupy Żak, Orlik i Młodzik. Tego samego dnia na boisku przy Botanicznej rozegrany został również turniej siatkówki plażowej o puchar burmistrza.


Narodowy Dzień Sportu w Braniewie to nie tylko okazja do współzawodnictwa w ramach różnych dyscyplin, ale przede wszystkim dobra zabawa w duchu fair play. Wszystkim sportowcom dziękuję za miłe spotkania i rozmowy oraz gratuluję pasji do sportu — komentuje Tomasz Sielicki.

Ale to jeszcze nie wszystko. 11 września na terenie braniewskiego skateparku spotkali się miłośnicy jazdy na hulajnogach, deskorolkach i BMX-ach.

Pierwsza edycja zawodów East Coast Braniewo Championship odbywała się właśnie w tych trzech kategoriach. W wyjątkowej imprezie udział wzięli nie tylko sportowcy — dopisała też bowiem zainteresowana ich wyczynami widownia.

Zawody East Coast Braniewo Championship stanowiły integralną część obchodów Narodowego Dnia Sportu w naszym mieście. Ci, którzy ich nie widzieli na żywo, muszą uwierzyć mi na słowo, że było bardzo widowiskowo. Pierwsza edycja zawodów objęła trzy kategorie — BMX, deskorolkę i hulajnogę, a w ramach każdej z nich rywalizacja toczyła się w grupach amatorskiej i zaawansowanej — przekazuje burmistrz Braniewa.

I dodaje: — Jestem pod ogromnym wrażeniem wszystkich zawodników, którzy dali prawdziwy popis zręczności. Gratuluję pasji i odwagi. Dziękuję również wszystkim zaangażowanym w organizację zawodów i z niecierpliwością czekam na kolejne przedsięwzięcia.

Wszystkich spragnionych aktywności fizycznej w doborowym towarzystwie zachęcamy do udziału w wycieczce rowerowej, organizowanej przez Braniewski Klub Sportowy Szybki Struś 18 września. W programie wspólny przejazd, ognisko, konkursy z nagrodami i słodki pakiet.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5