Żołnierze z braniewskiego batalionu z sukcesami [ZDJĘCIA]

2021-09-08 12:00:00 (ost. akt: 2021-09-07 16:57:27)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Damian Dobosik, żołnierz 43 blp, zdobył pierwsze miejsce podczas zawodów triathlonowych w swojej kategorii wiekowej. Stanął również na podium w klasyfikacji generalnej. Sukces podczas zawodów kajakarskich odniosła za to kpr. Katarzyna Majewska, również z 43 blp.
Zawody odbywały się w Mrągowie.

— Żołnierz 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, st. szer. Damian Dobosik, zdobył podczas ostatniego startu z cyklu Lotto Triathlon Energy 2021 pierwsze miejsce w kategorii wiekowej i 6 open — przekazuje ppor. Anna Szczepańska, ekspertka ds. komunikacji 43 blp.

I dodaje: — Żołnierz brał udział w całym cyklu, w skład którego wliczały się 3 najlepsze starty i w klasyfikacji generalnej open całości zajął zaszczytne 2 miejsce. Gratulujemy pięknego wyniku i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!


W dniach 4-5 września odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Masters w kajakarstwie klasycznym, W zawodach udział wzięła kpr. Katarzyna Majewska z 43blp, która do rodzinnego miasta wróciła z trzema medalami.

— W pierwszym dniu zawodów startowałam w K-1 na 1000 metrów i znalazłam się na liście startowej ze znacznie młodszymi od siebie zawodniczkami — relacjonuje pani Katarzyna.

I dodaje: — Szczęście jednak dopisało, gdyż zajęłam II miejsce, a w klasyfikacji wiekowej — pierwsze. W tym samym dniu odbyły się także zawody drużynowe, w których zdobyliśmy złoto.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5