W sobotę czytaliśmy "Moralność pani Dulskiej"

2021-09-07 18:40:00 (ost. akt: 2021-09-07 16:41:46)

Autor zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie

4 września – w ramach Narodowego Czytania – wszyscy przypomnieli sobie treść "Moralności pani Dulskiej". W akcji uczestniczyła braniewska biblioteka oraz kilka okolicznych szkół. – Atmosfera była wspaniała – przekazuje biblioteka.
W minioną sobotę odbyło się Narodowe Czytanie dramatu Gabrieli Zapolskiej pod tytułem "Moralność pani Dulskiej". Książka została wydana po raz pierwszy w 1907 roku, ale, jak się okazuje, jej treść może zainteresować nawet dzisiejszych czytelników.

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie


– W scenerii zaaranżowanej na salonik państwa Dulskich zaprezentowało się 40 lektorów – członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w MBP w Braniewie, członkowie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, słuchacze Uniwersytetu III Wieku, nasi wierni czytelnicy oraz uczniowie z okolicznych szkół – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie.

Jakie szkoły z okolicy przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji?

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ziemi Braniewskiej, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Lipowinie, Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie.

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie


– Atmosfera wśród czytających była wspaniała – stanęli na wysokości zadania. Ciekawe interpretacje i przebrania sprawiły, że sobotnia, jubileuszowa akcja Narodowego Czytania była bardzo wyjątkowa. Dziękujemy, że byliście z nami. Zapraszamy za rok do wspólnego czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza – przekazuje biblioteka.

Warto dodać, że już w sobotę 11 września biblioteka zaprasza na "Spacer po Braniewie śladem bł. Reginy Protmann" z przewodnikami PTTK oddział Ziemi Elbląskiej Heleną i Czesławem Kozłowskimi. Spacer wyruszy o 14 z placu pod biblioteką. W programie m.in. zwiedzanie Klasztoru Regina Coeli i prezentacja na temat 450-lecia zgromadzenia.

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5