Tylko remis zamiast zwycięstwa [ZDJĘCIA]

2021-09-06 12:40:48(ost. akt: 2021-09-06 12:42:08)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

Zatoka Braniewo pod wodzą nowego trenera Daniela Koguta zremisowała drugi u siebie mecz w tym sezonie. Gospodarze w piątej kolejce zremisowali z wyżej notowanym Huraganem Morąg 1:1.

• Zatoka Braniewo — Huragan Morąg 1:1 (1:0)
1:0 — Szymanowski (21), 1:1 — Dec (65)
czerwone kartki: Marcin Chomko (85 za 2 żółte), trener Daniel Kogut (za niesportowe zachowanie)
ZATOKA: Kosowski — Chomko, Kimso (70 Opalach), Szpakowski (80 Redesiuk), Rynkowski, Wolak (65 Grzyb), Matelski, Graczyk, Levenko, Szymanowski, Jakimczuk (65 D. Wieliczko).

W minionym tygodniu, z pracy trenerskiej w braniewskim klubie zrezygnował Piotr Zając. Funkcję po nim przejął Daniel Kogut, który w minionym sezonie prowadził Błękitnych Orneta. Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od ataków gospodarzy. To oni górowali nad byłym trzecioligowcem. Prowadzili grę i otworzyli wynik spotkania. W 21 min po dośrodkowaniu w pole karne, Jakub Szymanowski nie zmarnował sytuacji, zmuszając do wyjęcia piłki z siatki przez bramkarza gości Mateusza Lawrenca. Mimo obustronnych ataków wynik do przerwy nie uległ zmianie, choć na dobrą sprawę, to tylko dobrej grze golkipera gości, zawdzięczają oni, tylko jeden stracony gol. Po przerwie, kiedy widmo porażki zaczęło zaglądać w oczy piłkarzom Huraganu, podopieczni trenera Andrzej Malesy, zaczęli grać z większą determinacją i dążyć do zmiany wyniku. W 65 min Mariusz Dec wykorzystał dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry Michała Ressela i doprowadził do remisu. Im bliżej było końca, tym większa była "Nerwówka" spotkania. Huragan złapał wiatr w plecy, atakował i był blisko zdobycia gola, ale piłka po uderzeniu Galika trafiła w poprzeczkę. Prowadzący, to spotkanie arbiter Mateusz Korneluk (Elbląg), pokazał dziewięć żółtych kartek w tym dwie czerwone. Otrzymali je: Marcin Chomko (85 min za 2 żółte) oraz trener Kogut, za wejście na boisko i dyskusje z arbitrem. Kolejny mecz ligowy Zatoka rozegra w sobotę na wyjeździe z Jeziorakiem Iława.

• Pozostałe wyniki:Motor Lubawa — Błękitni Pasym 2:1 (1:1), Pisa Barczewo — DKS Dobre Miasto 3:0 (2:0, Błękitni Orneta — Mazur Ełk 3:0 (1:0), Mrągowia Mrągowo — Granica Kętrzyn 3:0 (1:0), MKS KOrsze — Concordia Elbląg 0:1 (0:0), Olimpia II Elbląg — Polonia Lidzbark Warmiński 1:0 (0:0), Polonia Iłowo — Jeziorak Iława (15.09)