Braniewo pożegnało tegoroczne wakacje [ZDJĘCIA]

2021-08-30 13:59:09(ost. akt: 2021-08-30 13:01:07)

Autor zdjęcia: Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa

Niestety – wakacyjny czas już prawie dobiegł końca, a Braniewo postanowiło w wyjątkowy sposób pożegnać letnie miesiące. Za nami trzydniowa impreza Baj Baj Wakacje, w której mieszkańcy i mieszkanki miasta bardzo chętnie wzięli udział.
Pożegnanie wakacji rozpoczęło się już w piątek 27 sierpnia. Od 17 w braniewskim amfiteatrze do dyspozycji wszystkich maluchów dostępna była bezpłatna strefa dziecka.

Później wystąpili uczniowie i uczennice Zespołu Szkół Muzycznych z Elbląga, a dalej swoje taneczne umiejętności zaprezentowała grupa Latino Bailamos i baletnice – Adrianna Gesek i Sophia O'Connor.


Sobota 28 sierpnia była pełna atrakcji dla dzieci – Festiwal Maskotek Magic Show, iluzjonista, zabawy i konkursy dla najmłodszych.

Po godzinie 16 poznaliśmy sekcję wokalną i taneczną Braniewskiego Centrum Kutury, a wieczorem na scenie pojawiły się dwie gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Smolasty i Kasia Kowalska.

W niedzielę 29 sierpnia na stadionie miejskim miał odbyć się motocyklowy piknik rodzinny i Rajd Maluszka organizowany przez Braniewski Klub Sportowy Szybki Struś, ale plany pokrzyżowała pogoda.

– To były dobre wakacje – gorące i słoneczne. Należało więc pożegnać je równie dobrze, a najlepszym z możliwych sposobów. Drodzy Mieszkańcy, cieszę się, że tak licznie przybyliście do Amfiteatru Miejskiego im. Henryka Mrozińskiego i dziękuję za fantastyczną atmosferę, którą stworzyliście. Jak zwykle spisaliście się na medal. Brawo! – przekazuje burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki.

A mieszkańcy komentują: – Świetna impreza, udane koncerty i wyjątkowa atmosfera.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5