Zatoka Braniewo: Zdobyli pierwsze punkty i odbili się od dna [ZDJĘCIA]

2021-08-24 08:39:56(ost. akt: 2021-08-24 08:45:38)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

FORBET IV LIGA: Pierwszy punkt w trzeciej kolejce spotkań wywalczyli piłkarze Zatoki Braniewo. Drużyna, grając przed własną publicznością, podzieliła się punktami z Polonią Lidzbark Warmiński, remisując 1:1. Bramki dla obu zespołów zdobywali obcokrajowcy.
• Zatoka Braniewo — Polonia Lidzbark Warmiński 1:1 (0:1)
0:1 — Gurov (17), 1:1 — Levenko (70)

ZATOKA: Roszkowski — Chomko, Jakimczuk (78 D. Wieliczko), Graczyk, Levenko, B. Weliczko, Szymanowski, Lewandowski I, (46 Koczara), Szpakowski (55 Lewandowski II), Rynkowski, Wolak (75 Kimso).

Tym razem podopieczni trenera Piotra Zająca, grając u siebie, odnieśli połowiczny sukces, dzieląc się punktami ze swoim rywalem. Od początku był to mecz walki, a przy tym twardy i zacięty pojedynek, w którym nikt nie odstawiał nogi — ocenia trener Zatoki Piotr Zając.

W pierwszej połowie spotkania lepiej prezentowali się podopieczni trenera Czesława Żukowskiego, którzy grali dynamiczniej i częściej byli przy piłce. Już do przerwy ich ataki zakończyły się powodzeniem. W 17 min gry na strzał z okolicy 15 metra zdecydował się Sergiej Gurov i piłka swoje miejsce znalazła w siatce.

Po przerwie braniewianie nie mając nic do stracenia, przeszli do ataków i wówczas role się odwróciły. To Zatoka przeważała i w 70 min doprowadziła do remisu. Kluczem, do wyrównania było przesunięcie debiutującego w zespole, z obrony Rosjanina Nikity Levenko do ataku. Ten sfinalizował podanie Oskara Rynkowskiego, wygrał pojedynek z obrońcami gości i mając przed sobą tylko bramkarza, nie zmarnował sytuacji.

Jeszcze w doliczonym czasie gry Zatoka mogła zmienić rezultat, ale wybornej sytuacji nie wykorzystał Wieliczko.

Po meczu trener gospodarzy Piotr Zając powiedział: — Dla obu drużyn był to mecz na punktowe przełamanie. Spotkania z Polonią zawsze są trudne i nie inaczej było i tym razem. To jeden z czołowych zespołów ligi. Szkoda straconej bramki. Spodziewałem się, że po przerwie nasz rywal nie będzie grał tak dynamicznie jak w pierwszej części i tak też się stało.

— Mieliśmy przez spory fragment gry przewagę, i szkoda, że nie udało nam się strzelić drugiego gola. Przed nami wyjazd na trudny mecz do Ełku. Cel jak w każdym meczu jest gra o zwycięstwo.

• Pozostałe wyniki: Motor Lubawa — Jeziorak Iława 1:3, Pisa Barczewo — Huragan Morąg 0:0, Błękitni Orneta — Granica Kętrzyn 0:3, Olimpia II Elbląg — Concordia Elbląg 0:0, Mrągowia Mrągowo — MKS Korsze 1:0, Polonia Iłowo — Mazur Ełk 4:2, DKS Dobre Miasto — Błękitni Pasym (29.09)