Powiat braniewski: pożar w suszarni [ZDJĘCIA]

2021-08-23 08:06:45 (ost. akt: 2021-08-23 08:24:12)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W sobotnie popołudnie w miejscowości Marcinkowo doszło do pożaru w suszarni zboża. Szybka reakcja pracowników i straży pożarnej zakończyła się sukcesem.

Jak informuje Ireneusz Ścibiorek z PSP Braniewo, w sobotę 21 sierpnia około godziny 16.00 braniewscy strażacy zostali wezwani do pożaru w suszarni zboża do którego doszło w miejscowości Marcinkowo gm. Braniewo. — Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej działania gaśnicze rozpoczęli pracownicy którzy stłumili ogień i rozpoczęli rozładunek suszarni — tłumaczy Ireneusz Ścibiorek. I dodaje: — na miejsce pożaru skierowano dwa pojazdy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Braniewie, w tym drabinę pożarniczą oraz strażaków ochotników z OSP Lipowina i OSP Płoskinia.

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne dogasili pożar palącego się zboża i sprawdzili całość instalacji z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Po kilkunastu minutach działania strażaków zostały zakończone. Na szczęście straty pożarowe okazały się niewielkie, a pomoc przyszła na czas.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5