III Fromborski Bieg Copernicusa za nami [ZDJĘCIA]

2021-08-09 15:44:12(ost. akt: 2021-08-09 13:16:24)

Autor zdjęcia: Jolanta Bieńkowska/ UMiG Frombork

W minioną sobotę we Fromborku odbyło się niezwykłe wydarzenie, na którego uczestników czekała moc atrakcji, pozytywnej energii i uśmiechu. Wszyscy odwiedzający miasto Kopernika tego dnia wiedzą już, że naprawdę było warto!
Frombork od lat zachwyca nie tylko samych mieszkańców, ale zwłaszcza turystów. Ostatnio gród Kopernika wzbogacił się o nową promenadę, a sama plaża została zrewitalizowana.

Okazuje się jednak, że przepiękne, liczące ponad dwa tysiące mieszkańców miasteczko, przyciąga nie tylko ze względu na swoją bogatą historię i liczne zabytki. Kolejną atrakcją, czyniącą Frombork jeszcze bardziej kuszącą wakacyjną destynacją, jest zorganizowany już po raz trzeci przez Zalew Frombork Bieg Copernicusa.


Dwie poprzednie edycje imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem — pierwsza odbyła się w 2017, a druga rok później. Kolejna, już trzecią edycję Biegu Copernicusa, odbyła się w minioną sobotę — 7 sierpnia.

Uczestnicy — zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli — wyruszyli z fromborskiej promenady.

W ramach III Biegu Copernicusa odbyły się zawody biegowe na dystansie 10 i 5 kilometrów. A dla wszystkich fanów Nordic Walking przygotowana została 5-kilometrowa trasa.

— Dla wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić tę wyjątkową sobotę we Fromborku, przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji — symulator zderzeniowy i symulator dachowania, a także miasteczko rowerowe. Podczas imprezy można było zaopatrzyć się w naturalne produkty najwyższej jakości — między innymi mydła, miody i wędliny. Na uczestniczki i uczestników zabawy przygotowaliśmy też liczne konkursy z nagrodami — wylicza Magdalena Rogaczewska, współorganizatorka III Biegu Copernicusa.

Honorowym patronatem wydarzenia został marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, starosta powiatu braniewskiego Karol Motyka, oraz burmistrz miasta i gminy Frombork Zbigniew Pietkiewicz.

— Naszą imprezę wspierało również grono lokalnych sponsorów, którym jesteśmy niezwykle wdzięczni za pomoc w organizacji biegu — mówi Magdalena Rogaczewska.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5