Braniewo: Zobacz strażaków w akcji [ZDJĘCIA]

2021-08-05 17:16:18 (ost. akt: 2021-08-05 17:22:51)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W jednym z garaży w Braniewie zapalił się samochód. Kiedy strażacy przybyli na miejsce, płomienie już wychodziły na zewnątrz. Ich sprawna akcja pozwoliła uniknąć tragedii.
5 sierpnia 2021 roku (czwartek) około godziny 13.30 braniewscy strażacy zostali wezwani do pożaru garażu przy ulicy Kościuszki w Braniewie.

W jednym z garaży doszło do pożaru pojazdu osobowego marki Ford, który wyposażony był w instalację LPG.


W chwili dojazdu na miejsce pojazdów pożarniczych ogień z palącego się auta wydostawał się na zewnątrz pomieszczenia garażowego.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, którzy przybyli dwoma autami gaśniczymi, skupili się na intensywnie prowadzeniu działań gaśniczych w celu ograniczenia rozmiaru i skali pożaru. Po opanowaniu ognia, tlący się wrak auta osobowego został wyciągnięty na zewnątrz i dogaszony. Piana gaśnicza po kilku minutach skutecznie wyeliminowała pożar auta i wyposażenia garażu.

Strażaków w działaniach wspierali funkcjonariusze policji. Dodatkowo strażacy sprawdzili czy ogień nie przeniósł się na sąsiednie garaże. W trakcie sprawdzania pogorzeliska strażacy wezwani zostali do kolejnego zdarzenia, o którym poinformował system sygnalizacji pożaru w jednym z obiektów objętym monitoringiem.

PSP Braniewo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5