Braniewo: płonął budynek, ewakuowano trzy osoby [ZDJĘCIA]

2021-07-18 18:48:55 (ost. akt: 2021-07-18 18:56:02)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W nocy z soboty na niedzielę straż pożarna z Braniewa brała udział w gaszeniu budynku, który przylegał bezpośrednio do budynku mieszkalnego. Strażacy ewakuowali trzy osoby.

Jak informuje Ireneusz Ścibiorek z PSP Braniewo, kilkanaście minut po godzinie 01.00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze obiektu mieszkalnego w Braniewie przy ulicy Wieleńskiej. — Na miejsce pożaru skierowano dwa pojazdy gaśnicze z jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz pojazd z wojskowej straży pożarnej. Po przybyciu okazało się, że pożarem objęty był obiekt, który bezpośrednio przylegał do budynku mieszkalnego — tłumaczy Ścibiorek. — Strażacy oprócz gaszenia pożaru ewakuowali również z zadymionych pomieszczeń trzy dorosłe osoby, które na szczęście nie odniosły obrażeń i nie wymagały hospitalizacji.

Jak dodaje Ireneusz Ścibiorek, z uwagi na silne zadymienie oraz rozwój pożaru strażacy pracowali w trudnych warunkach, gdzie niezbędne było wykorzystanie aparatów powietrznych. Po niespełna godzinie strażacy ugasili pożar i zarzewia ognia. Cały budynek sprawdzono pod względem osób będących wewnątrz. Na szczęście pomoc w nocy przyszła w porę co pozwoliło uniknąć ofiar wśród osób przebywających w wewnątrz budynku.

oprac. K


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5