Strażacki piknik oraz kolejne spotkanie młodzieży ze strażakami! [ZDJĘCIA]

2021-07-14 12:36:22 (ost. akt: 2021-07-14 12:48:43)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W poniedziałek, 12 lipca strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zorganizowali kolejne spotkanie edukacyjne z najmłodszymi, którzy wypoczywają na terenie powiatu braniewskiego. Tym razem strażacy odwiedzili młodzież w Archidiecezjalnym Centrum Młodzieżowym Caritas Archidiecezji Warmińskiej we Fromborku.

Braniewscy strażacy zaprezentowali sprzęt, stanowiący wyposażenie pojazdów pożarniczych. Omówiono również zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentując działania medyczne na fantomie. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyła się podróż podnośnikiem strażackim oraz strażacka sikawka, której prysznic wodny w upalny dzień ochłodził uczestników strażackiego spotkania.

W sobotę, 10 lipca strażacy – ochotnicy z OSP Frombork przygotowali i zorganizowali piknik strażacki w trakcie trwania tegorocznych Dni Fromborka.

W ramach pikniku wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa oraz możliwość zobaczenia panoramy miasta i Zalewu Wiślanego z podnośnika strażackiego. Strażacy zadbali także o najmłodszych, organizując liczne zabawy i konkursy na torze MDP.

PSP Braniewo


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5