Uwaga! Wolontariuszki i wolontariusze pilnie poszukiwani!

2021-07-13 11:54:09 (ost. akt: 2021-07-13 09:02:35)
W braniewskim OTOZ Animals poszukiwani są wolontariusze i wolontariuszki

W braniewskim OTOZ Animals poszukiwani są wolontariusze i wolontariuszki

Autor zdjęcia: pexels

OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie ogłasza nabór do wolontariatu. Aby pomagać kotom i psom przebywającym pod opieką placówki, trzeba mieć skończone 16 lat.
OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie ogłasza nabór do wolontariatu i prosi o rozpowszechnianie informacji o trwających poszukiwaniach wolontariuszy i wolontariuszek.

Pomagać kotom i psom przebywającym pod opieką placówki, może każda osoba, która skończyła 16 lat. Ręce do pomocy przydadzą się siedem dni w tygodniu w godzinach 7-15.

Co należy do zadań osób, podejmujących się wolontariatu?
Robienie zdjęć zwierząt gotowych do adopcji, czynności socjalizacyjne — m.in. praca ze zwierzętami w depresji czy lękliwymi, spacery z psami, pielęgnacja, obserwacja zwierząt pod kątem wychwytywania problemów zdrowotnych i behawioralnych.

Jakie osoby są poszukiwane? Takie, które gotowe są odwiedzać podopiecznych inspektoratu minimum raz w tygodniu — miłośniczki i miłośnicy psów, którzy są zaangażowani, systematyczni, odpowiedzialni i wyrwali oraz potrafią sobie radzić w stresujących sytuacjach.

Umowa podpisana zostanie z daną osobą po pierwszych 30 dniach, podczas których należy odbyć minimum cztery wizyty.

Więcej szczegółów pod numerem 781015201. Śledź OTOZ Animals Braniewo na Facebooku.

Elf czeka na nowy dom
Fot. OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie
Elf czeka na nowy dom


Jednym z podopiecznych inspektoratu, który poszukuje domu, jest dwumiesięczny kociak o imieniu Elf. Malucha cechuje pozytywne nastawienie do dorosłych, dzieci i innych kotów. Nie ma zauważalnych problemów zdrowotnych, jest bardzo grzeczny, spokojny i ufny w stosunku do ludzi. Elf nauczony jest już czystości i potrafi korzystać z kuwety.

OTOZ Animals Braniewo zastrzega sobie prawo do wyboru nowego domu, a warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej. Więcej informacji pod numerem 781015201 i mailowo na m.hynko@interia.pl.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5