Braniewskie Morsy zapraszają na ognisko

2021-06-21 16:30:26 (ost. akt: 2021-06-21 16:31:20)
Morsy otrzymały ciepłe polary, które przydadzą się w przyszłym sezonie

Morsy otrzymały ciepłe polary, które przydadzą się w przyszłym sezonie

Autor zdjęcia: Burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki

Sezon morsowania już za nami, ale nie było jeszcze okazji, aby wspólnie go podsumować. Wobec tego Braniewskie Morsy zapraszają na oficjalne zakończenie sezonu i ognisko.
W minionym tygodniu miłośnicy prozdrowotnych kąpieli w lodowatej wodzie otrzymali niezwykły prezent od burmistrza Braniewa Tomasza Sielickiego.

— Kto morsował, ten wie, że po wyjściu z lodowatej wody trzeba się jak najszybciej ogrzać. Dlatego nie czekając na rozpoczęcie kolejnego sezonu, postanowiłem już teraz wręczyć członkom Stowarzyszenia Braniewskie Morsy komplet polarów z herbem miasta. Przydadzą się na chłodniejsze wieczory — przekazuje Tomasz Sielicki.

I dodaje: — Prawda, że gustowne? O ich walory grzewcze w warunkach bojowych trzeba będzie zapytać już samych morsów kiedy rozpocznie się zima.

Morsy z Braniewa nie ukrywają swojej radości — wszyscy członkowie i członkinie stowarzyszenia są bardzo zadowoleni z prezentu i wdzięczni burmistrzowi.

— Polary na pewno się przydadzą w przyszłym sezonie, bo przecież okres naszej aktywności przypada na jesień i zimę — stwierdza Wacław Reginis, prezes Braniewskich Morsów. — Bluzy są ciepłe, ale lekkie, no i zdobi je herb naszego miasta. Cała nasza grupa bardzo się z nich cieszy — przyznaje pan Wacław.

I zachęca: — Już jutro — w sobotę 26 czerwca o 19 — zapraszamy na spotkanie i ognisko przy kąpielisku. Mile widziany jest każdy, kto tylko ma chęć wziąć udział w naszej imprezie — na luzie, przy muzyce i oczywiście z zachowaniem obecnych wymogów sanitarnych. To będzie takie nasze oficjalne zakończenie sezonu, które nie mogło odbyć się wcześniej w związku z sytuacją epidemiologiczną — mówi Wacław Reginis.

Spotkanie będzie okazją do tego, by poznać fanów lodowych kąpieli z Braniewa i dowiedzieć się, na czym polega ich pasja.

Braniewskie Morsy, korzystając z okazji, przekazują, że bardzo cieszą się z inwestycji, która zwyciężyła w tegorocznym Budżecie Obywatelskim, a do której promowania wśród mieszkańców sami się zaangażowali.

— Bardzo przyda się w naszym mieście takie miejsce dla dzieci, widziałem już plany i zapowiadają się bardzo interesująco — zapewnia prezes Braniewskich Morsów. — Sami zaangażowaliśmy się w promowanie tego wniosku i cieszymy się, że zwyciężył.

Na zwycięski projekt — przypomnijmy — braniewianie oddali 2113 głosów. Ekologiczny plac zabaw „Mrówka” ma powstać na działce między ulicami Wileńską i Mrówczą. Obecnie na terenie Braniewa istnieje jeden miejski plac zabaw otwarty dla wszystkich mieszkańców w okolicy ulicy Sikorskiego.

Powstanie nowego placu zabaw umożliwi integrację nie tylko najmłodszych mieszkańców, ale będzie doskonałym miejscem do odpoczynku na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i rodziną.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5