Normalne dziewczyny ratują życie [ZDJĘCIA]

2021-06-11 15:56:06(ost. akt: 2021-06-11 18:37:32)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Kobieca drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie liczy 19 osób. Panie zdobyły tytuł najpopularniejszej drużyny kobiecej w województwie. Jak mówi Joanna Welke, dowódca, jest to motywacja do dalszego działania.
W zorganizowanym przez Dziennik Elbląski i Gazetę Olsztyńską plebiscycie na Najpopularniejszą OSP 2021 r. kobieca drużyna z Braniewa zajęła III miejsce w całym województwie. — To jest dla nas duże wyróżnienie — mówi Joanna Welke. — Liczymy, że nas kobiet, coraz więcej będzie się angażowało w takie akcje. To dla nas bardzo ważne, że mieszkańcy nas zauważają.


— Moja historia ze strażą zaczęła się w 2001 roku dzięki mojemu mężowi Andrzejowi — opowiadała Joanna Welke. — Na początku było całkiem niewinnie, przychodziłam po to by pomagać w remizie przy sprzątaniu, przygotowywaniu sprzętu pożarniczego. Uczestniczyłam we wszystkich uroczystościach, mimo że nie miałam munduru. Wciągnęłam się w to życie strażackie tak bardzo, że w roku 2002 roku złożyłam deklarację o przyjęcie mnie oficjalnie w poczet członków OSP. Jednak samo bycie członkiem OSP nie pozwala na wyjazdy do akcji. Trzeba przejść kurs podstawowy strażaka—ratownika. Długo czekałyśmy z dziewczynami, bo do 2013 roku, na to byśmy mogły przystąpić do takiego kursu, a w roku 2014 dostałyśmy upragnione, wyczekane i zmieniające nasze życie świadectwa ukończenia kursu strażak-ratownik.

— Tak, to prawda. Przez parę lat nasze panie domagały się, żeby zrobić im kurs, że one chcą jeździć do akcji — mówił Jerzy Welke, prezes OSP Braniewo. — No i udało się. Nasze panie nadają się do tej pracy, chociaż muszę przyznać, że tu łatwo nie jest. Bez względu na płeć, jak jest zadanie do wykonania, to trzeba je wykonać. Do tego też dochodzi odporność psychiczna. Jesteśmy dumni z drużyny kobiecej w OSP Braniewo, bo panie naprawdę spełniają swoje zadania.Strażakom ochotnikom z OSP Braniewo życzmy tyle samo powrotów, co wyjazdów

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #3068537 | 82.160.*.* 12 cze 2021 12:43

    Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5