Pijany 70-latek zatrzymany

2021-06-10 13:24:42 (ost. akt: 2021-06-10 13:30:13)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Współpraca policjantów oraz obywatela, który wykazał się postawą godną naśladowania, przyczyniła się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach. Zaniepokojony kierowca, gdy tylko dostrzegł niepokojące zachowania innego uczestnika ruchu, powiadomił o tym fakcie funkcjonariuszy. Ci od razu ruszyli we wskazane miejsce i uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu 70-latkowi.
W minioną środę (09.06) oficer dyżurny braniewskiej policji został powiadomiony przez zaniepokojonego mieszkańca o tym, że tuż przed nim jedzie najprawdopodobniej pijany kierowca. Na wskazany odcinek drogi skierowano natychmiast funkcjonariuszy prewencji. Chwilę później, na jednej z braniewskiej ulic, policjanci zatrzymali podróżującego osobówką 70-latka. Podejrzenia zgłaszającego okazały się słuszne. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że prowadził auto mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a sprawą zajmą się teraz kryminalni. Kierującemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Współpraca policjantów z obywatelem po raz kolejny zaowocowała zwiększeniem bezpieczeństwa na naszych drogach. Takie interwencje funkcjonariuszy coraz częściej pokazują, jak niezwykle ważną rolę w zatrzymywaniu sprawców wykroczeń oraz przestępstw spełniają mieszkańcy. To ich właściwa reakcja, zasługująca na pochwałę, w wielu przypadkach stwarza warunki do szybkiej reakcji funkcjonariuszy.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niepokojące zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monia989 #3068507 11 cze 2021 15:50

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5