Kpr. Paweł Jastrzębski zdobył tytuł Mistrza Polski [ZDJĘCIA]

2021-05-18 08:40:27(ost. akt: 2021-05-18 08:46:01)
Kpr. Paweł Jastrzębski z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie zdobył tytuł Mistrza Polski

Autor zdjęcia: 43 blp

W dniach 15-16.05.2021 w Orzyszu odbyły się Mistrzostwa Polski w strzelectwie długodystansowym. Pierwsze miejsce w kategorii służb mundurowych i tytuł Mistrza Polski zdobył kpr. Paweł Jastrzębski z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie.
Zawody, w których wzięło udział blisko 400 zawodników, w tym żołnierze z większości formacji wojskowych Polski oraz reprezentanci sił zbrojnych m.in. USA i Wielkiej Brytanii, odbywały się w ramach trójboju na trzech dystansach: 300, 600 i 800 m.

Pierwsze miejsce w kategorii służb mundurowych i tytuł Mistrza Polski (Military Standard) zdobył kpr. Paweł Jastrzębski z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To kolejne, tak prestiżowe osiągnięcie żołnierza tego batalionu w strzelectwie długodystansowym.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (siła wiatru osiągała wartość nawet do 10 m/s), z którymi przyszło mierzyć się zawodnikom, wszyscy reprezentanci 4W-MBOT osiągnęli bardzo wysokie lokaty. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że dziś to Braniewo stało się symboliczną stolicą strzelectwa długodystansowego na mapie Polski.