Już za tydzień IX Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz

2021-05-12 10:54:22 (ost. akt: 2021-05-12 11:21:55)
Po rocznej przerwie wraca Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz

Po rocznej przerwie wraca Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz

Autor zdjęcia: pexels

Po rocznej przerwie wraca Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. — W tym roku łączymy siły z Centrum Kulturalno-Bibliotecznym we Fromborku — informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie. Wspólny przejazd odbędzie się już 22 maja.
Drodzy czytelnicy rowerzyści! Po rocznej przerwie wracamy z Odjazdowym Rajdem! Liczymy na Waszą obecność! Przeglądajcie rowery, smarujcie łańcuchy i w drogę — przekazuje braniewska biblioteka.

Cele rajdu są jasne, to popularyzacja roweru jako zdrowego środka lokomocji, popularyzacja turystyki rowerowej i krajoznawstwa, a także integracja mieszkańców Braniewa i Fromborka oraz walka ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza i kreowanie pozytywnego wizerunku tego zawodu.

Rajd odbędzie się w sobotę 22 maja. Rowerzyści wystartują o 9:00 sprzed Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Katedralna 7. Trasa rajdu jest następująca: Braniewo – Stępień – Cielętnik – wiata nad Baudą - Frombork – Ronin skansen. Czas trwania przejazdu szacuje się na około 4 godziny.

Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w zwiedzaniu Parku Astronomicznego na Górze Żurawiej. Wycieczka zakończy się ogniskiem w miejscowości Ronin, więc warto zaopatrzyć się w kiełbaski.

Regulamin wydarzenia dostępny jest tutaj.

Wspólny przejazd odbędzie się już 22 maja
Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
Wspólny przejazd odbędzie się już 22 maja

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5