Braniewianie wypunktowali Ornecian [ZDJĘCIA]

2021-05-04 10:21:45(ost. akt: 2021-05-04 10:25:12)
Zatoka pokonała Błękitnych Orneta 1:0

Autor zdjęcia: M. Końpa

Piłkarze Zatoki Braniewo zrewanżowali się Błękitnym Orneta za porażkę w pierwszej rundzie (0:4). Tym razem byli górą i wygrali 1:0, mimo iż mecz kończyli w dziesiątkę.
• Zatoka Braniewo — Błękitni Orneta 1:0 (1:0)
1:0 — Sawicki (7)
czerwona kartka: Koczara (61 za 2 żółte)
ZATOKA: Lechowid — Chomko, Kimso, Koczara, Szpakowski (77 Gójski), Rynkowski, Matelski, Wolak (60 Tomczuk), Sawicki, Urbański, Graczyk
BŁĘKITNI: Lawrenc — Ziemianowicz, Romejko, Biesiadziński, Homza, Dzierzkiewicz, Fabisiak (71 Kogut), Kowalczuk, Kosobucki, Januszkiewicz (46 Kukałowicz), Pluciński

W pierwszym meczu w maju, Zatoka pokonując Błękitnych nadal jest w czołówce, plasując się na piątym wysokim miejscu w tabeli.

Gospodarze, tym razem zagrali bez stopera Kacpra Korkliniewskiego (sprawy osobiste). Już od pierwszych min zarysowała się przewaga braniewian, którzy udokumentowali to zdobyciem bramki, już w siódmej minucie gry. Podanie wzdłuż pola bramkowego posłał Jakub Szpakowski, a zamykając akcję Marcin Sawicki z bliska dopełnił formalności. Po tym golu podopieczni trenera Piotra Zająca, jeszcze bardziej odważnie weszli w mecz i to oni nadawali ton grze.

Wyborne sytuacje na zmianę wyniku mieli Sawicki, Szpakowski oraz Bartłomiej Koczara, ale zawsze na posterunku był bramkarz gości Mateusz Lawrenc — informuje trener gospodarzy Piotr Zając.

Po przerwie, wszystko dobrze po myśli braniewian układało się do 61 min gry. Wówczas drugi żółty kartonik i w konsekwencji czerwony ujrzał Koczara i gospodarze musieli kończyć mecz w dziesiątkę.

Od tej pory, goście nie mając nic do stracenia, zaczęli atakować całym zespołem i to oni prowadzili grę. Zepchnięta do defensywy Zatoka, dobrze się jednak broniła, rozbijając ataki ornecian jeszcze przed polem karnym.

Tak na dobrą sprawę przyjezdni nie mieli pomysłu na strzelenie gola i w ten sposób trzy punkty zostały w Braniewie. Po meczu trener zwycięskiego zespołu powiedział: — To był dla nas trudny pojedynek, tym bardziej, że kończyliśmy ten mecz w dziesiątkę. Szkoda, bo już do przerwy mogliśmy zdobyć dwa, trzy gole i wówczas gralibyśmy na spokojnie. Błękitni to trudny przeciwnik i jeszcze nie jednej drużynie zabierze punkty.

Kolejne spotkanie Zatoka rozegra 8 maja na wyjeździe z Polonią Lidzbark Warmiński.

• Pozostałe wyniki 26.kolejki: Olimpia II Elbląg — Jeziorak Iława 1:3, Błękitni Pasym — Olimpia Olsztynek 3:1, Warmia Olsztyn — MKS Korsze 5:3, Derlfin Rybno — Pisa Barczewo 3:4, Tęcza Biskupiec — Polonia Lidzbark Warmiński 1:5, Stomil II OLsztyn — Granica Kętrzyn 1:4, Mrągowia Mrągowo — Motor Lubawa 1:3, Mamry Giżycko — Mazur Ełk 2:2