Zwycięstwo rezerw Zatoki, porażka Zalewa

2021-04-20 11:32:10(ost. akt: 2021-04-20 11:32:21)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. M. Końpa

PIŁKARSKA KLASA A. GRUPA 2. Lider tabeli Zatoka II Braniewo "pognał" Polonię Markusy i wygrał aż 6:1. Z kolei Zalew Frombork przegrał u siebie z Pomowcem Gronowo Elbląskie 1:3, kończąc mecz w dziesiątkę.
• Zatoka II Braniewo — Polonia Markusy 6:1 (4:0)
1:0 — Winnicki (8), 2:0 — Prochna (9), 3:0 — Winnicki (25), 4:0 — Prochna (27), 4:1 — Pluta (47), 5:1 — Winnicki (59), 6:1 — Prochna (64)
ZATOKA: Mućka — P. Pszczołowski, Gruszka, Uhryn, Świątkowski (60 Bieniuszewicz), Ptak (65 Wnuk), Rutkowski (70 J. Pszczołowski), Śniegocki, Jakimczuk (70 Szczypiński), Prochna, Winnicki(84 Pruchniewski).
Zespół braniewski nie dał żadnych szans, drużynie z Markus, a w głównej roli wystąpili Mateusz Winnicki i Patryk Prochna, którzy ustrzelili hat-tricka. — Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze i będąc zdecydowanie lepszym zespołem we wszystkich elementach gry, już do przerwy wysoko prowadzili i właściwie było już po meczu — ocenia kierownik drużyny miejscowej Eugeniusz Kasperek. Po przerwie już na początku zespół gości ze strzału Adama Pluty zdobył bramkę i jak się później okazało jedyną w tym meczu. — Podopieczni trenera Janusza Buczkowskiego, byli blisko poprawienia wyniku, ale gospodarzy od utraty gola uratowała poprzeczka — informuje Kasperek. — Zatoka, kontrolując grę, zdobyła jeszcze dwa gole. Wynik mógł być okazalszy, ale w 78 min Przemysław Gruszka, uderzając piłkę głową, obił poprzeczkę — dodaje.

• Zalew Frombork — Pomowiec Gronowo Elbląskie 1:3 (1:0)
1:0 — Niedużak (10), 1:1 — Ufel (65), 1:2,1:3 — Rogowski (78,90)
czerwona kartka (2 żółte 68 Wiśniewski)
ZALEW: Zygo — Łacman, Paszkiewicz, Myszka, Niedużak, Kuczkowski (46 Rebel), Wiśniewski, Witkowski (77 Łowicki), Purzycki, Piotrowski, Sienkiewicz (66 Tylzanowski)
Drużyna znad Zalewu Wiślanego grała jak równy z równym przez dobrą godzinę i do przerwy po golu Tomasza Niedużaka wygrywała 1:0. Kiedy w 68 min drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Sebatian Wiśniewski, gra Zalewa się posypała. — Wówczas do głosu doszli goście i to oni prowadzili grę — mówi trener gospodarzy Paweł Karpowicz. W końcówce meczu przyjezdni zdobyli dwa gole i w ten sposób, stali się bogatsi o trzy punkty.
Pozostałe wyniki 17.kolejki: Agat Jegłownik — Iskra Smykówko 2:1, KS Tyrowo — Piast Wilczęta, MKS Miłakowo — Pama Powodowo, Zagłada Lisów — Wałsza Pieniężno (przełożone na 16.06)
W tabeli prowadzi Zatoka II 29 pkt przed Pomowcem 26 pkt i KS Tyrowem 24 pkt.