Kolejne uderzenie KAS w punkt z grami hazardowymi [ZDJĘCIA]

2021-04-20 11:34:55 (ost. akt: 2021-04-20 09:57:53)

Autor zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Funkcjonariusze KAS z Elbląga ujawnili w Braniewie punt z grami hazardowymi na komputerach. Lokal strzeżony był metalową śluzą oraz systemem syren i alarmów. Punkt cieszył się sporym zainteresowaniem mimo panującej pandemii.
W piątek 9 kwietnia br. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Elbląga weszli do lokalu na terenie Braniewa, w którym prowadzone były gry hazardowe na komputerach. Punkt zabezpieczony był podwójną metalową śluzą oraz wyposażony w kamery monitoringu. W środku znajdowały się stanowiska komputerowe. Na żadnym nie stwierdzono numerów poświadczenia rejestracji oraz zezwolenia.

W lokalu panował bałagan. Ilość porozrzucanych dowodów wpłaty do bankomatu świadczyła o sporym zainteresowaniu korzystających z urządzeń. Na miejscu funkcjonariusze zastali gracza, który wielokrotnie uruchamiał kolejne gry. Został on przesłuchany w charakterze świadka.

Punkt wyposażony był w syreny oraz alarm, a dodatkowo w rozpylacz gazu pieprzowego. Funkcjonariusze zajęli dwa zestawy komputerowe i bitomat na poczet dowodów rzeczowych. Sprawę przekazali do Referatu Dochodzeniowo-Śledczego w Elblągu. Powiadomili również Powiatową Stację Sanitarno – Epidemilogiczną w Elblągu o nieprzestrzeganiu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.


mł.asp. Marta Rosiak, oficer prasowy
Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5