MKS Zatoka Braniewo ma nową siedzibę! [ZDJĘCIA]

2021-04-07 08:10:54 (ost. akt: 2021-04-07 13:02:46)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo/facebook.com

To stało się faktem — MKS Zatoka Braniewo ma nową siedzibę przy ul. Łąkowej 1. Jak wyjaśnia Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa, decyzja o zmianie miejsca była podyktowana troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników.
„Dzięki wzorowej współpracy burmistrza Braniewa, dyrektora MOS Zatoka i prezesa MKS Zatoka klub zyskał nowe pomieszczenia w budynku pływalni. Do dyspozycji piłkarzy oraz członków klubu są: biuro, pomieszczenia socjalne, pomieszczenia magazynowe na sprzęt piłkarski oraz co najważniejsze szatnie z pełnym zapleczem sanitarnym, zarówno dla piłkarzy gości jak i gospodarzy.” — czytamy na facebookowym profilu MKS Zatoka.

Jak zauważa Tomasz Sielicki, pomysł na nową siedzibę wymusiło życie, ponieważ dotychczasowy obiekt nie nadaje się do użytkowania. — W dotychczasowych szatniach wstyd było przyjmować drużyny gości — zauważa burmistrz. — Decyzja była wynikiem troski o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników. Pomysłodawcami byli prezes Zatoki Tomasz Rebell i dyrektor MOS Zatoka Andrzej Piróg. Adaptację pomieszczeń sfinansował prezes Zatoki wspólnie z dyrektorem Miejskiego Klubu Sportowego.

W dotychczasowym obiekcie warunki były bardzo trudne. Obiekt jest stary i nadaje się tylko do rozbiórki. — Natomiast w nowej siedzibie nie odbiegamy warunkami od drużyn ekstraklasowych — wyjaśnia burmistrz. I dodaje: — Taka zmiana pozwoli na komfortowe przygotowanie do zawodów. Poprawi morale drużyny i mam nadzieję, że zapoczątkuje szereg modernizacji i remontów na braniewskim stadionie. W ciągu ostatnich dwóch lat składaliśmy wnioski do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie remontu stadionu, niestety bez powodzenia. Z końcem marca złożyliśmy kolejny wniosek z nadzieją, że ktoś dostrzeże nasze potrzeby.

Gdzie wcześniej znajdowała się siedziba klubu? — Siedziba znajdowała się w budynku, który kilka lat temu został rozebrany, natomiast szatnie były w budynku sięgającym początków funkcjonowania stadionu i jak mówią kibice — powstał on tymczasowo a funkcjonował do dzisiaj — tłumaczy Tomasz Sielicki.

Zapytany co sądzi o klubie i piłkarzach, Tomasz Sielicki bez wahania odpowiada: — Kibice Zatokę mają w sercu, jest to klub z wieloletnimi tradycjami, przypieczętowanymi występami w III lidze. To klub, w którym swoją karierę zapoczątkowało wielu wartościowych piłkarzy. A piłkarzy mamy tylko dobrych! Wychowanków, których w IV ligowych rozgrywkach wspierają młodzi koledzy z Olimpii Elbląg.

— Dzisiaj cieszymy się z tego co mamy, natomiast jak już wspomniałem marzeniem moim, działaczy, zawodników i kibiców jest remont stadionu — odpowiada burmistrz zapytany o przyszłość. — Środki na wkład własny posiadamy, determinacji nam nie brakuje. Brakuje tylko wsparcia ze strony rządu. Mam nadzieję, że w tym roku będziemy cieszyć się z otrzymanego dofinansowania. Takie deklaracje składał premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Braniewa.

K


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5