Ważne: od wtorku rusza rejestracja kolejnych roczników. Gdzie można się zaszczepić w powiecie braniewskim?

2021-03-22 08:00:00(ost. akt: 2021-03-22 12:44:05)

Autor zdjęcia: Pixabay

Rząd zmienia harmonogram szczepień, bo są szczepionki, ale brakuje chętnych. Dlatego już od wtorku od godz. 6 rano rusza rejestracja kolejnych pięciu roczników: 1957-1961.
Minister Dworczyk, odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień, poinformował o zmianie w harmonogramie szczepień. Jest to spowodowane niechęcią Polaków do szczepienia się preparatem firmy AstraZeneca. W magazynach leży kilkaset tysięcy szczepionek, które nie zostały wykorzystane, bo pacjenci nie zjawili się.

— W ostatnich dniach o kilkadziesiąt procent spadła liczba osób rejestrujących się na szczepienia preparatem AstraZeneca. Mamy kilkaset tysięcy niewykorzystanych szczepionek tego producenta — mówił minister Dworczyk, apelując do wszystkich, żeby się szczepić.

— Nie ulegliśmy panice, szczepienia postępują, dzisiaj przekroczmy 5 milionów zaszczepionych osób — mówił minister Dworczyk, dodając, że jednak widać efekty tej histerii.

W związku z zapasami szczepionki rząd zdecydował o przyspieszeniu rejestracji na szczepienia kolejnych grup wiekowych.

— We wtorek zaczynamy rejestrację osób urodzonych od 1957 r. do 1961 r. — powiedział minister Dworczyk.
Co z tymi, którzy odmówią dzisiaj szczepienia, nie zapiszą się teraz? Tu jak powiedział minister Dworczyk wypadając z kolejki, trafią na jej koniec. Będą się mogły zaszczepić, kiedy będą już pełne, populacyjne szczepienia. A to będzie wtedy, kiedy będzie już na tyle dużo szczepionek, że nie będzie jak to określił "kolejkowania".

Punkty szczepień w powiecie braniewskim: kliknij tutaj

am


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5