Mamy związane ręce, ale robimy, co możemy

2021-02-26 09:00:00(ost. akt: 2021-02-25 16:39:06)

Autor zdjęcia: Braniewskie Centrum Kultury

Kultura i jej instytucje w województwie warmińsko-mazurskim ponownie przechodzą w stan zamrożenia, związany z lockdownem naszych terenów, ogłoszonym przez rząd. Sprawdziliśmy, jak radzi sobie Braniewskie Centrum Kultury.
Jak będą wyglądać przyszłe działania kulturalne i czym w czasie lockdownu zajmują się pracownicy Braniewskiego Centrum Kultury? Z pewnością nie porzucają planów.
Wioletta Maziuk z Braniewskiego Centrum Kultury zdradziła nam: – Jesteśmy m.in. w trakcie pisania projektów o dofinansowanie naszych wydarzeń kulturalnych. Wprawdzie mamy związane ręce, bo nie może się na razie nic odbywać, ale liczymy, że niedługo wszyscy wrócimy do normalności. Już odwołaliśmy Zimowe Warsztaty Malarskie, które miały się odbyć w sobotę (27 lutego) – mówi.

– Uroczystość z okazji Dnia Kobiet zostanie przeniesiona na 15 marca – dodaje Anna Kowalczyk, dyrektor Braniewskiego Centrum Kultury. – O ile pandemia pozwoli, to planujemy się otworzyć i zorganizować koncert jubileuszowy zespołu "Perła" z Wileńszczyzny.

To jeden z zespołów, które co roku w Braniewskim Centrum Kultury występują podczas festiwalu kultury wileńskiej Kaziuki – Wilniuki. W tym roku ta gala zostanie odtworzona na ekranie kinowym. – Zaprosimy do naszej sali kinowej w Centrum Kultury, planujemy, że będzie to ok. 150 osób. Nie mogliśmy się spotkać z tymi wszystkimi zespołami w trakcie imprezy, której patronuje burmistrz Tomasz Sielicki i jest koordynatorem tych działań – mówi dyrektorka Centrum.

Centrum Kultury przygotowuje się z instruktorami także do innych imprez, m.in. dla dzieci. Ma to być m.in. koncert w bajkowej scenerii, który miałby się odbyć pod koniec marca. Wszystko odbędzie pod warunkiem, że pozwolą na to obostrzenia związane z pandemią.

– Nie śpimy, działamy i przygotowujemy się do kolejnych wydarzeń tak, jakby one faktycznie miały się odbyć – podkreśla pani dyrektor. W rozmowie z nami wspomina także o elastyczności Centrum, w tym przeniesieniu części działań do internetu. jednym z przykładów jest koncert walentynkowy, który przygotowały sekcje Braniewskiego Centrum Kultury oraz zaproszeni do udziału goście, a który pojawił się w internecie. Można go zobaczyć na FB Centrum Kultury.


Edyta Kocyła-Pawłowska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5