Płoskinia ponownie w Półfinale Mistrzostw Polski w Unihokeju

2021-02-24 14:39:58 (ost. akt: 2021-02-24 14:43:13)
Polski Związek Unihokeja, mimo trudności związanych z sytuacją pandemiczną w Polsce prowadzi rozgrywki ligowe na różnym szczeblu. Udało się również rozegrać po dwa turnieje Eliminacyjne do Mistrzostw Polski w kategorii juniorów młodszych w Grupach A, B, C, i D.
Do półfinałów awansują po dwa zespoły z dwóch pierwszych miejsc. W grupie C rywalizowała unihokejowa drużyna z powiatu braniewskiego - KS Dragons Płoskinia.

Zespoły grupy C w kategorii juniora młodszego:

KS Dragons Płoskinia /warmińsko-mazurskie/

Aligator UKS Chwarzno Gdynia /pomorskie/

UKS „Jedynka” Orzysz /warmińsko-mazurskie/

MUKS Zielonka /mazowieckie/

Pierwszy turniej grupy C odbył się w Gdyni na hali Akademickiego Centrum Sportu Akademii Marynarki Wojennej. KS Dragons Płoskinia uplasował się na nim na drugim miejscu, ulegając jedynie „Aligatorowi”. Drugi turniej odbył się 20 lutego na hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Orzyszu, Płoskinia osłabiona personalnie ponownie nie zdołała pokonać Gdyni i zajęła II miejsce, pewnie wygrywając pozostałe spotkania.


Ostatecznie po dwóch turniejach zespół z Płoskini zajmuje drugą pozycję w tabeli, co daje chłopcom awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Po raz kolejny powalczą oni o medale najlepszego klubu unihokejowego w kraju– przypomnijmy, że w poprzednim sezonie drużyna z Płoskini zajęła II miejsce w Polsce.

Skład KS Dragons Płoskinia:

Maciej Greń, Miłosz Gorzkowski, Wojciech Rycko, Patryk Kozikowski, Piotr Hrybek, Szymon Lewandowski, Hubert Buczyński, Wojciech Hołodiuk, Karol Powierża, Mateusz Kalinowski, Jakub Wąsowski, Olgierd Lisowski

Marek Rarok, trener

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5