Browar Braniewo został sprzedany

2020-12-22 14:00:00(ost. akt: 2020-12-22 11:48:50)

Autor zdjęcia: Irena Żmuda

INWESTYCJA // 15 października podpisany został list intencyjny dotyczący zamiaru sprzedaży na rzecz Van Pur S.A. 100 procent udziałów w spółce Browar Braniewo. Dziś już wiadomo, że Van Pur kupił braniewski browar.
W październiku właściciel popularnych marek piw podpisał z Grupą Żywiec list intencyjny dotyczący chęci zakupu wszystkich udziałów spółki, praw do trzech marek piwa oraz nieruchomości i aktywów związanych z produkcją piw w browarze.

Strony podpisały list intencyjny, którego następstwem było rozpoczęcie procesu badania przedmiotu transakcji tzw. duediligence. Gdy proces badania zostaje pomyślnie ukończony oraz dodatkowo zgodę na koncentrację wyraża Prezes Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, to następnym krokiem jest finalizacja transakcji.

Jak powiadomił Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa, UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Van Pur S.A. 100 proc udziałów w spółce Browar Braniewo Sp. z o.o. W związku z tym 21 grudnia transakcja sprzedaży browaru została sfinalizowana. — Czy zatrudnieni w browarze, ich rodziny oraz wszyscy mieszkańcy Braniewa mogli sobie wymarzyć piękniejszy prezent pod choinkę? — napisał burmistrz na swoim profilu na facebooku.

O przejęciu braniewskiego browaru w październiku opowiedziała Jagoda Iwańczuk, prezes firmy Van Pur. — Jesteśmy polską firmą, jednym z największych producentów piwa w Europie Środkowo Wschodniej, ale to w kraju chcemy angażować nasze siły poprzez tworzenie miejsc pracy i nowej gamy produktów dla naszych klientów. By tak się stało, musimy nieustannie inwestować. Przejęcie Browaru Braniewo jest kolejnym milowym krokiem w rozwoju Van Pur. Jesteśmy przekonani, że to dobry kierunek dla naszej firmy. Zależy nam na utrzymaniu i kontynuacji tradycji polskich, znanych marek piwa o ugruntowanej pozycji na rynku.

A prezes Grupy Żywiec, Francois-Xavier Mahot, przyznawał: — Zamiar sprzedaży Browaru Braniewo przez Grupę Żywiec wynikła z planów skoncentrowania inwestycji na strategicznych obszarach, uproszczenia działalności i wydzielenia aktywów, w przypadku których oczekiwany zwrot z kapitału jest niższy od zamierzonych przez naszą firmę celów. Wierzymy, że biorąc pod uwagę specjalizację rynkową i strategię rozwoju w Polsce Van Pur będzie dobrym inwestorem dla Browaru w Braniewie.

Van Pur S.A. obecny jest na rynku od 1989 roku i posiada pięć browarów zlokalizowanych w Łomży, Rakszawie, Jędrzejowie, Zabrzu oraz Koszalinie.

— Bardzo cieszy taki finał, choć jeszcze niedawno wiele pesymistycznych głosów wskazywało na niemal pewny los browaru, który rzekomo miał być zamknięty, a ludzie pozbawieni pracy — napisał Tomasz Sielicki. — Od początku tonowałem nastroje wierząc w pomyślne zakończenie całej sprawy i lobbowałem u zainteresowanych za jak najkorzystniejszym rozwiązaniem dla miasta i mieszkańców. Dziękuję za okazaną życzliwość zarówno spółce Van Pur, jak i Grupie Żywiec. Myślę, że przed Browarem Braniewo otwiera się całkiem nowy i pomyślny etap!

K

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. yacaR #3058006 | 188.47.*.* 3 lut 2021 12:52

  jak tak ma wygladac sprzedaz piwa w kraju to ja dziekuje za TO. objechalem wiekszosc monopolowych w Bydgoszczy i brak takiego towaru, chociaz rok temu to w zasadzie w kazdym byl i bardzo mi to piwo smakowalo. obawiam sie ze teraz beda to koncernowe o tym samym smaku SIKI ... jak LECH czy ZYWIEC.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. meoloase #3027456 | 188.165.*.* 25 gru 2020 12:34

   www︎.︎Raizen︆.︆net - świetnny projekt dla dorosłych, którzzy chcą znaleźć parrtnera do ssekssu

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2. dilambpen #3027373 | 137.74.*.* 25 gru 2020 08:59

   www︎.︎Raizen︆.︆net - świetny projjekt dla dorrosłych, którzzy chcą znaleźć partnera do sseksu

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  3. cremtingte #3027336 | 94.23.*.* 25 gru 2020 05:09

   www︎.︎Raizen︆.︆net - świetnny projekt dla dorrosłych, którzy chcą znaleźć parrtnera do ssekssu

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  4. philtfigand #3027278 | 137.74.*.* 24 gru 2020 22:42

   www︎.︎OrPic︆.︆net - świetny projekt dla dorosłych, którzy chcą znnaleźc partnera do ssekssu

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (23)
  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5