Razem możemy więcej! [ZDJĘCIA]

2020-12-02 12:00:00 (ost. akt: 2020-12-02 08:51:23)

Autor zdjęcia: 43blp

Polacy, którzy mieszkają poza granicami kraju, mogą liczyć na swoich rodaków. W organizację świątecznych paczek włączyli się także żołnierze z Braniewa.

- W wyniku zmiany granic, wielu naszych rodaków zostało poza granicami RP, jednak kolejne pokolenia dalej kultywują polską tradycję i historię - mówi ppor. Anna Szczepańska, ekspert ds. komunikacji 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie. - Wychowują dzieci w duchu naszych wartości i bohaterów. Krzewią ducha patriotyzmu, szacunku, honoru i dumy z naszych korzeni. Życie Polaków na tych ziemiach nie należy do najłatwiejszych. Wileńszczyzna, Białoruś, Ukraina. To tam trafiają paczki, które dostarczamy dla naszych Rodaków.

Jak mówi jeden z darczyńców, to magiczne momenty spotkań, chwile, które na zawsze pozostają w naszej pamięci i historie, jakich mamy możliwość wysłuchać. - Choć w tym roku pandemia mocno zweryfikowała nasze plany, dzięki wsparciu Fundacji PGE, współpracy Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Stowarzyszenia Odra-Niemen, 6 załadowanych po brzegi busów, przekroczyło granice Rzeczypospolitej Polskiej - dodaje.

Świąteczne paczki trafiły do polskich rodzin z Turmont, Solecznik, Wilna, Butrymańców, Ejszyszek i wielu innych miast, gdzie mieszkają nasi rodacy. Niebawem dotrą także na Białoruś i Ukrainę.

- Prawdziwe Święta możemy poczuć jedynie dając coś od siebie drugiemu człowiekowi. To sprawia prawdziwą radość i pomaga nam stać się lepszymi ludźmi. - kończy ppor. Mariusz Wiciński z 43blp.

K


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5