W Turznicy niespodzianki nie było

2020-11-16 13:30:49 (ost. akt: 2020-11-16 13:32:48)

Autor zdjęcia: M. Końpa

WOJEWÓDZKI PUCHAR POLSKI|| IV-ligowa Zatoka Braniewo po pokonaniu w III rundzie Płomienia Turznica 2:1, awansowała do kolejnej rundy rozgrywek, która odbędzie się na wiosnę przyszłego roku.
• Płomień Turznica — Zatoka Braniewo 1:2 (0:0)
0:1 — Graczyk (49), 1:1 — Kiljański (60), 1:2 — Rynkowski (66)

ZATOKA: Mućka — Chomko, D. Wieliczko, Jakimczuk, Niewiadomski (46 Szpakowski), Rynkowski, B. Wieliczko, Śniegocki, Jastrzębski, Graczyk, Wolak.

W minionym tygodniu rozegrana została trzecia runda Wojewódzkiego Pucharu Polski. W tej fazie rozgrywek rywalizowało czternaście drużyn, z których siedem zakwalifikowało się do dalszych rozgrywek. Drużyna Zatoki, tym razem zmierzyła się na wyjeździe z Płomieniem Turznica, grającym w klasie okręgowej w grupie 2. Przed spotkaniem zdecydowanym faworytem był czwartoligowiec i nie zawiódł. Pierwsza część tego pojedynku była bezbarwna, dużo było błędów, w tym sporo niecelnych podań oraz brakowało skuteczności, tak z jednej, jak i z drugiej strony. Mimo to braniewianie już do przerwy powinni wygrywać różnicą dwóch - trzech bramek, ale dobrych sytuacji nie wykorzystali Łukasz Wolak, Daniel Jastrzębski i Oskar Rynkowski, z których obronną ręką wychodził golkiper gospodarzy Piotr Sikora. Gospodarze też mieli swoją sytuację, ale po uderzeniu Sadowskiego piłkę z linii bramkowej wybił obrońca braniewski. Po przerwie braniewianie zagrali z większym zaangażowaniem. Już w 49 min otworzyli wynik meczu. Jastrzębski dośrodkował w pole karne, tam będący Kamil Graczyk uwolnił się spod opieki obrońcy i z 10 metrów ulokował piłkę w siatce. Kilkanaście min później miejscowi doprowadzili do remisu, po tym jak Bartłomiej Kiljański, nie zmarnował sytuacji, będąc sam na sam z bramkarzem Antonim Mućką. Wynik spotkania ustalił strzałem z 15 metrów Oskar Rynkowski, finalizując podanie Wolaka. Kolejny mecz pucharowy, podopieczni trenera Piotra Zająca rozegrają na wiosnę. W ramach rejonizacji jednym z rywali Zatoki będzie: Olimpia Olsztynek, Polonia Lidzbark Warmiński lub Ossa Biskupiec Pomorski.

Obrazek w tresci

• Pozostałe wyniki 3. rundy WPP: Śniadrwy Orzysz — Pisa Barczewo 3:1 (1:1) p.d, Tęcza Biskupiec — Mamry Giżycko 0:6 (0:3), Granica Kętrzyn — Stomil II Olsztyn 1:0 (0:0), Omulew Wielbark — Mrągowia Mrągowo 0:2 (0:2), Ossa Biskupiec Pom — Olimpia II Elbląg 2:1 (0:1), Olimpia Olsztynek — Motor Lubawa 4:2 (3:1)

Jerzy Kuczyński

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5