Uczcili pamięć bohaterów [ZDJĘCIA]

2020-11-11 08:54:29 (ost. akt: 2020-11-11 08:55:40)

Autor zdjęcia: 43blp

W przededniach Święta Niepodległości, żołnierze służący w 43. Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie, wchodzącym w skład 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oznaczyli mogiły bohaterów walk o niepodległość biało-czerwonymi wstęgami.

11 listopada to data, która dla nas Polaków jest bardzo ważna. Rocznica odzyskania niepodległości powinna przypominać nam o tych, którzy o tą niepodległość całe swoje życie walczyli, którzy całe życie w sercu nosili Polskę. Jesteśmy im winni hołd i należny szacunek za walkę w obronie Ojczyzny. – mówi kpr. Krzysztof Caban z 43blp.

Obecnie nie istnieje żaden spis pochowanych na warmińsko-mazurskich nekropoliach Bohaterów. Żołnierze sami zbierają informacje o miejscu spoczynku weteranów walko o wolność. Oznakowanie ich mogił biało-czerwonymi wstęgami daje także możliwość odwiedzenia tych miejsc mieszkańcom, którzy bardzo często nie zdają sobie sprawy, że idąc cmentarnymi alejami, mijają groby tak zasłużonych dla Polski osób.

Każdy może zapalić symboliczny znicz Bohaterom, dzięki którym żyjemy w Wolnej i Niepodległej Polsce. Z roku na rok tych mogił jest coraz więcej, kolejni świadkowie historii odchodzą.

Naszym obowiązkiem jest o Nich pamiętać. Gdyby nie Oni wtedy – dziś nie byłoby nas.

Z okazji Święta Niepodległości żołnierze 4W-MBOT złożyli także blisko 1500 wiązanek i kwiatów na nekropoliach w całym województwie warmińsko-mazurskim. Kwiaty zostały przekazane przez ARiMR w ramach pomocy przedsiębiorcom dotkniętym ostatnimi obostrzeniami.

43blp


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5