Za nami V Piknik Jeździecki Wierzno CUP [ZDJĘCIA]

2020-09-02 12:00:00 (ost. akt: 2020-09-02 11:08:18)

Autor zdjęcia: stajnia Wielkie Wierzno

To już kolejna tego typu impreza organizowana w oddalonym o ok. 14 kilometrów od Braniewa Wielkim Wierznie. Piknikowi towarzyszyły zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła w dobrej zabawie.

W minioną niedzielę (30.08) pasjonaci jazdy konnej spotkali się w Gospodarstwie Agroturystycznym Stajnia Wielkie Wierzno, gdzie odbył się kolejny już Piknik Jeździecki Wierzno CUP, a wraz z nim towarzystkie zawody w skokach przez przeszkody.

Organizatorzy wydarzenia przyznają, że pomimo występujących w dniu zawodów opadów deszczu, pogoda koniec końców umożliwiła przeprowadzenie zaplanowanych konkursów.

W pikniku udział wzięło 30 zawodników z dziesięciu stajni, zanotowano 92 przejazdy i rozegrano dwa konkursy.

— Zawody otworzył konkurs mini LL z trafieniem w normę czasu, w którym przeszkody liczyły do 60 cm wysokości — wyjaśnia Basia Filip-Trzaska ze Stajni Wielkie Wierzno. — Liderem tego konkursu została Oliwia Szałaś na Bahyia ze Stajni Wilkowo, zaraz za nią na podium stanęła Wiktoria Wilk na Celimenie ze Stajni Wielkie Wierzno i Pola Pietrzak na Pannie Migotce ze Stajni Czosnowo — relacjonuje nasza rozmówczyni.

I kontynuuje: — Kolejnym konkursem był LL zwykły, w którym wysokość przeszkód wzrosła do 80 cm. Pierwsze miejsce wywalczyła reprezentantka gospodarzy — Kamila Babul na Nice ze Stajni Wielkie Wierzno, drugie Urszula Filip na Gemizie ze Stajni Wielkie Wierzno, a ostatnie miejsce na podium zajęła Kornelia Piątek na Daysy ze Stajni Ząbrowiec.

Na zakończenie każdego konkursu odbywały się dekoracje zwycięzców, podczas których najlepsi jeźdźcy otrzymali puchary i nagrody.

— Konie zostały udekorowane flo, wszystko kończyły rundy honorowe, którym tradycyjnie towarzyszył "Marsz Radeckiego" — wspomina Basia Filip Trzaska.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5