Zderzenie dwóch osobówek z samochodem ciężarowym [ZDJĘCIA]

2020-08-31 17:09:01 (ost. akt: 2020-08-31 17:14:36)

Autor zdjęcia: KP PSP Braniewo

Dziś (31.08) o 09:32 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie odebrała zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy osobowego oraz samochód ciężarowy.

Prawdopodobnie w wyniku niezachowania ostrożności przez kierującego jednym z aut osobowych doszło do najechania na tył drugiego auta osobowego, a w konsekwencji do zderzenia z pojazdem ciężarowym poruszającym się przeciwnym pasem drogi. Kierowca pojazdu ciężarowego chcąc uniknąć zderzenia czołowego z autem marki BMW, zjechał z drogi powiatowej, zatrzymując się na pobliskim polu.

W wyniku wypadku kierujący pojazdem osobowym marki BMW z urazem kończyny dolnej został przewieziony do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

Na czas prowadzenia działań ruch na drodze powiatowej Braniewo – Bemowizna został wstrzymany.

Uczestnicy zdarzenia mogą mówić o dużym szczęściu z uwagi na fakt, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na miejscu wypadku pracowały dwie załogi braniewskiej policji, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz załoga ZRM z Powiatowego Centrum Medycznego w Braniewie.

Braniewscy strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w rozbitych autach oraz udzielili pomocy medycznej do czasu przyjazdu załogi ZRM.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają braniewscy policjanci.

KP PSP w Braniewie


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5