Martwe ptaki w niecce Amfiteatru Miejskiego

2020-08-21 14:00:00(ost. akt: 2020-08-21 16:08:17)

Autor zdjęcia: Karolina Król

19 sierpnia w fontannie, która mieści się przy Amfiteatrze Miejskim w Braniewie odkryto martwe gołębie. O sprawie poinformowali wolontariusze OTOZ Animals.
„Mnóstwo martwych gołębi, część w stanie rozkładu. W wodzie leży dużo kromek chleba, cześć z nich pokryta pleśnią. Na wodzie osad” - napisali Animalsi z Braniewa na swoim facebookowym profilu.

Sytuacja wydaje się o tyle groźna, że zdarza się, że w tej wodzie, zwłaszcza w upalne dni, kąpią się dzieci. „Wiemy, że wczoraj w fontannie kąpało się 10-letnie dziecko, niektórzy z Was pozwalają pić wodę z fontanny swoim psom. Dopóki nie wiadomo, co jest przyczyną śmierci ptaków, nie pozwólcie swoim zwierzakom wchodzić do wody w fontannie. Tym bardziej uczulcie swoje dzieci.
Przyczyny mogą być różne, toksyczne sinice, spleśniały chleb, otrucie. Prosimy również, aby nie karmić pieczywem ptaków, ponieważ jest to dla nich szkodliwe i prowadzi do ich śmierci” - ostrzegają inspektorzy OTOZ Animals.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Braniewie niemal natychmiast wprowadził całkowity zakaz korzystania z wody przy fontannie. „W związku z prowadzonymi czynnościami wyjaśniającymi w sprawie padłych ptaków na terenie Amfiteatru Miejskiego w Braniewie informujemy o bezwzględnym zakazie dokarmiania ptactwa - kaczek i gołębi. Jednocześnie ze względów bezpieczeństwa zakazuje się korzystania z wody przy fontannie min. kąpieli. Zakazy obowiązują od dnia 20 sierpnia 2020 roku do odwołania.

Już kolejnego dnia, 20 sierpnia, wolontariusze OTOZ Animals poinformowali o kolejnych padłych ptakach. „Dopóki nie zostanie ustalona przyczyna śmierci dużej liczny ptaków, prosimy, pilnujcie dzieci, żeby nie wchodziły do wody. Pilnujcie swoich czworonogów, żeby nie piły wody z fontanny. Nie dokarmiajcie pieczywem ptaków, kromki chleba pleśnieją w wodzie stając się śmiertelną pułapką dla ptaków.”

Co jest przyczyną padania ptaków? Na razie nie wiadomo. Do sprawy wrócimy.

K

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Xxx #2962712 | 10.10.*.* 22 sie 2020 08:20

    Poraz kolejny było kilka dni upałów więc woda kwitnie to powoduje jej zakwaszenie co niesie za sobą łańcuch zdarzeń , w tym momencie śmierć zwierząt ... Zamiast ostrzegać przed kąpielami i pilnowaniem zwierząt warto by było wkoncu pomyśleć nad odgrodzeniem takiego terenu w aktualnej sytuacji do wyjaśnienia sprawy bo to już nie pierwsze takie zdarzenie w tamtym miejscu....

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Mieszkaniec #2962493 | 10.10.*.* 21 sie 2020 15:38

    Ptaki też kiedyś muszą skończyć swój żywot, taka natura a po drugie upały również robią swoje.

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5