Piesi potrąceni na pasach

2020-01-08 18:51:39 (ost. akt: 2020-01-08 18:54:50)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

W ciągu ostatniej doby na terenie Braniewa doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych na pasach. Na szczęście poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Funkcjonariusze zwracają się zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza po zmroku.
Wczoraj 7 stycznia po godz. 15:30 oficer dyżurny braniewskiej komendy Policji został powiadomiony o potrąceniu pieszej. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Interweniujący patrol ustalił, że kierowca passata jadąc ulicą Królewiecką nie ustąpił pierwszeństwa 36-latce, która znajdowała się na pasach i najechał na nią. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy mężczyźnie.

Zaledwie dwie godziny później funkcjonariusze otrzymali informację o kolejnym potrąceniu pieszego. Tym razem do zdarzenia doszło na ul.Kościuszki w Braniewie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca bmw potrącił idącego po pasach mężczyznę. Na szczęście 73-latek nie odniósł obrażeń. Kierowcę za spowodowanie kolizji ukarano 500-złotowym mandatem.

Tego samego dnia doszło do jeszcze jednego zdarzenia na terenie miasta, tym razem z udziałem motorowerzysty. Zgłoszenie policjanci otrzymali około godz.19:00. Okazało się, że jadący skodą mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go motoroweru i na ul. Królewieckiej najechał na prowadzącą ten pojazd kobietę. Sprawca kolizji został ukarany 500-złotowym mandatem.

Policjanci przypominają, że przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a
wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by pamiętali o elementach odblaskowych, zwłaszcza po zmroku.

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zebra #2847723 | 88.156.*.* 11 sty 2020 22:20

  jak widzę kaptur na łbie i smartfon w łapie, to nie zwalniam.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. piesza #2846616 | 88.156.*.* 9 sty 2020 21:26

  Światła światłami, znaki znakami, pasy pasami, a ja i tak nie wchodzę na jezdnię zanim nie zatrzymają się samochody po obydwu stronach (Dwa razy o mały włos nie zostałam potrącona przez samochód, który nie zatrzymał się na drugim pasie, mimo, że ten po lewej stał i przepuszczał pieszego). Zawsze zatrzymuję się i rozglądam, nawet na zielonym. Strzeżonego... Oprócz przepisów jest jeszcze zdrowy rozsądek - lepiej poczekać niż wpaść pod koła. Przepisy zdrowia nam nie zwrócą.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. kier #2846602 | 80.52.*.* 9 sty 2020 20:49

  Codziennie jeżdżę przez Braniewo i codziennie zatrzymując się na pasach puszczając pieszego mija mnie na inny samochód z przeciwnego pasa. Policja wyrobiła by szybciej normy pod BCKiem czy Antonim niż w Lipowinie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. emerytka #2846330 | 79.225.*.* 9 sty 2020 10:12

  Współczuję Osobom, które ucierpiały. Mimo to napiszę co sądzę na ten temat, wiemy przecież, że nie mamy szans w starciu z samochodem, motocyklem i jesteśmy tak bardzo nie ostrożni, czy tak ciężko się rozejrzeć w lewo, prawo i jeszcze raz w lewo i dopiero wejść na przejście czy też ulicę bez oznakowanego przejścia. W radio Jedynka od dłuższego czasu trąbią o uchwaleniu ustawy o pierwszeństwie dla pieszych na przejściach, wałkują to od dawna i bardzo często do tego tematu wracają a Ludzie nie rozumiejąc o czym mowa myślą, że to już mogą leźć bez opamiętania na ulicę prosto pod samochód!!!!!!!!!!! Piesi myślcie o swoim zdrowiu i życiu!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kolo. #2846245 | 95.160.*.* 9 sty 2020 07:43

   Nie widzę w miastach i innych obszarach zabudowanych spokojnej jazdy kierowców. Wszyscy lecą na wariata. Przed świętami szał zakupów, teraz pośpiech dotarcia do celu na ostatnią chwilę.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (11)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5