Młodzież odwiedziła Gród Kopernika

2020-01-05 12:18:41(ost. akt: 2020-01-05 12:19:46)

Autor zdjęcia: UMiG Frombork

Delegacja młodzieży z miasta partnerskiego Swietłyj w rosyjskim Obwodzie Kaliningradzkim z szefem działu kultury, sportu, turystyki i polityki młodzieżowej Iwanem Kosenko na czele, tuż przed świętami odwiedziła Gród Kopernika.
Liderzy Rady Młodzieży w Swietłym w ramach realizacji projektów międzynarodowych przybyli do Fromborka, by wymienić się doświadczeniami w realizacji różnych działań w dziedzinie edukacji, sportu, kultury i turystyki.

Kilkunastoosobowa delegacja spotkała się z Burmistrzem Miasta i Gminy Frombork Zbigniewem Pietkiewiczem we fromborskim Urzędzie Miasta. W spotkaniu uczestniczyli także Zastępca Burmistrza Damian Krasiński, Sekretarz Barbara Chomacka oraz przedstawiciele szkoły - Magdalena Hołubowska i Anna Kupiec, sportu - Magdalena Rogaczewska i Marcin Mąka oraz promocji miasta - Jolanta Bieńkowska. W sali konferencyjnej rosyjska delegacja zaprezentowała film o działalności Rady Młodzieży w Swietłym i ich szkole liderów. Z naszej strony zaprezentowaliśmy krótki film o Fromborku przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół. W miłej atmosferze odbyła się krótka dyskusja i wymiana doświadczeń.

W programie wizyty delegacji rosyjskiej, która po raz pierwszy gościła we Fromborku, nie mogło zabraknąć zwiedzania zabytków naszego miasta, o których opowiadała Magdalena Hołubowska. Młodzież zwiedziła Muzeum Mikołaja Kopernika, katedrę oraz Szpital św. Ducha. Kolejnym punktem programu była wizyta we fromborskim Zespole Szkół. Tu delegacja miała okazję zwiedzenia szkoły oraz zobaczenia Jasełek, zaprezentowanych przez fromborską młodzież. Ostatnią atrakcją, przygotowaną przez Orlik Frombork i Marka Szpakowskego, był towarzyski mecz piłki nożnej, w którym rosyjska młodzież zmierzyła się na boisku Orlika z naszą drużyną Orlik Frombork.

Przed powrotem do Rosji uczestnicy delegacji wyrazili wdzięczność i zadowolenie z pobytu we Fromborku. I zapowiedzieli chęć kolejnych odwiedzin naszego miasta i dalszej współpracy.

Jolanta Bieńkowska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ... #2844944 | 37.248.*.* 6 sty 2020 15:06

  Najlepszy to jest ten Rumcajs z brodą.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. antysystem #2844869 | 37.248.*.* 6 sty 2020 10:05

   Cigarety i wodku priwiezli?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5